پزشکان بسیجی به ۸۰ نقطه محروم استان البرز اعزام شدند

کرج - ایرنا - رییس بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز بیان داشت: همزمان با نخستین روز از هفته بسیج، ۸۰ گروه پزشکی بسیجی به نقاط محروم وآسیب پذیر استان اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار مهران طیران امروز جمعه همزمان با نخستین روز از هفته بسیج به خبرنگار ایرنا گفت: بسیج جامعه پزشکی استان البرز با مشارکت بسیج سازندگی اقدام به اعزام گروه های پزشکی بسیجی کرده است.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی سازماندهی خود را بر اساس نیاز جامعه پزشکی شکل داده اند،  افزود:‌ هر کدام از این گروه های جهادی شامل یک پزشک، چهار نفر پرستار و ۱۰ نفر همیار سلامت است که این همیاران جهادگران آموزش دیده هستند.

وی اعزام به ۸۰ نقطه محروم را فاز اول اجرای این طرح عنوان و اظهار داشت: این نقاط بر اساس میزان ابتلای افراد به کرونا گسترش می یابد و رویکرد بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا رویکرد مقابله ای و تهاجمی خواهد بود .

توانمند سازی و آموزش مجازی گروه های مجازی

طیران در ادامه به اجرای طرح «رسم هجرت» اشاره کرد و گفت: این طرح فردا همزمان با نخستین روز از آذرماه آغاز می شود که برای اجرای این طرح در سراسر کشور پنج هزار گروه جهادی رقم خورده که در این میان سهم استان البرز ۷۰۰ گروه جهادی است.

وی افزد: تا پایان سال آتی تمام افرادی که در گروه های جهادی استان سازماندهی شده اند بایستی این آموزش را ببینند و در عرصه های مختلف تخصصی خود همچون حوزه سلامت و بهداشت، عمران، فرهنگی، اجتماعی و آموزش توانمند شوند.

وی اظهار داشت: با اجرای این آموزش ها سعی خواهیم کرد با قرنطینه افراد بیمار، سالمند و افرادی که پرخطر هستند بتوانیم زنجیره انتقال را قطع کنیم.

رییس بسیج سازندگی استان البرز گفت: همچنین گروه های جهادی در موضوع مراقبت، انتقال بیماران به مراکز درمانی و گندزدایی مناطق آلوده، خرید مایحتاج و آموزش موارد پیشگیرانه از کرونا و نظارت بر پسماند مناطق آلوده کمک می کنند.

بازسازی ۹۹ خانه محروم در البرز

طیران در ادامه به دیگر اقدامات بسیج سازندگی در عرصه محرومیت زدایی اشاره کرد و افزود: در عرصه محرومیت زدایی و جهش تولید برنامه های بسیج سازندگی از ابتدای سال تاکنون به خاطر شرایط کرونایی مقداری تغییر یافته و بسیاری از ماموریت ها در این موضوع بوده است.

وی تصریح کرد: ولی تاکنون ۹۹ خانه محروم را با تعامل با کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی بازسازی و آماده سازی کرده ایم.

رییس بسیج سازندگی استان البرز گفت:‌همچنین از ابتدای سال تاکنون پنج واحد خانه محروم احداث کردیم و برنامه ریزی داریم که تا پایان سال به ۱۱۰ منزل محروم و یک مجتمع نیازمندان معسر احداث کنیم.

وی به اقدامات بسیج سازندگی در کمک های مومنانه نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بسیج سازندگی کمک کار بخش درمان بوده و به جز آن در کمک های مومنانه نیز با فرمان مقام معظم رهبری وارد عرصه شد و تاکنون در ۲ فاز و پنج مرحله این طرح اجرا شده و ششمین مرحله همزمان با روز پنجم آذر ماه به صورت استانی انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: در فاز اول کمک های مومنانه فقط تهیه و توزیع سبدهای معیشتی در دستور کار بود که در فاز دوم شکل کار مقداری تغییر کرده و لوازم التحریر و پوشاک نیز به آن افزوده شد و قرار است در فاز سوم ۹ عرصه دیگر نیز به عرصه های قبلی افزوده شود.

طیران عرصه های مسکن محرومین، آزادی زندانیان، اشتغال، رونق تولید، کمک به معسرین ادیان الهی از جمله این عرصه های ۹ گانه جدید دانست و گفت: تمام اقشار بسبیج در این حوزه پای کار آمدند ضمن اینکه نهادهای حمایتی هم برای مشارکت در آن اعلام آمادگی کردند.

وی افزود:‌در اجرای سومین مرحله رزمایش فاز دوم کمک های مومنانه قرار است علاوه بر توزیع بسته های کمک مومنانه ۳۰۰ سری جهیزیه که ۹۰ سری آن توسط سپاه تهیه شده تویع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =