مجتمع آبرسانی روستای «علی‌آباد» ملایر راه‌اندازی شد

همدان- ایرنا- مرحله نخست مجتمع آبرسانی «علی‌آباد دمق» با عنوان «مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی» پس از سه سال پیگیری مستمر امروز /جمعه/ با اعتباری حدود هفت میلیارد تومان بهره‌برداری شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این باره اظهار داشت: این مجتمع یکی از مطالبات عمده و مهم شهرستان و اهالی روستای علی‌آباد دمق و روستاهای همجوار بود که با پیگیری‌های مستمر امروز این مجتمع راه‌اندازی شد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: تاکنون اعتباری حدود هفت میلیارد تومان برای اجرای مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق از توابع بخش جوکار ملایر هزینه شده است.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی این مجتمع آب شرب روستاهای کوسج‌خلیل، ده‌شاکر، زیرآبیه، حسین‌آبادشاملو، دهنو علی‌آباد، قشلاق‌دهنو و علی‌آباد دمق تامین خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: در منطقه وسیع دشت مورد نظر برای احداث مجتمع، چهار حلقه چاه حفر شد و حدود ۱۲ کیلومتر خط انتقال، یک ایستگاه پمپاژ آب، تجهیزات برق و دیگر امکانات ضروری ایجاد شده است.

حجت الاسلام آزادیخواه ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های شرکت آب و فاضلاب همدان و ملایر، فرمانداری ویژه ملایر، بخشداری جوکار و اهالی روستای علی‌آباد و دیگر روستاهای همجوار گفت: هم اکنون آب شرب در حال پمپاژ برای روستاهای زیرپوشش این مجتمع است.

وی گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ۹۲، از مجموع ۵۷ مجتمع آبرسانی روستایی در استان همدان تنها یک مجتمع سهم شهرستان ملایر بود که با رایزنی و پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته از ۱۱ مجتمع آبرسانی روستایی مصوب در کل کشور، ۲ مجتمع آبرسانی به این شهرستان تعلق گرفت.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته نیز فرماندار ویژه ملایر در بازدید از روند اجرای طرح مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق و روستاهای مجاور، تکمیل این مجتمع آبرسانی روستایی را توسط آب و فاضلاب استان همدان در اسرع وقت مورد تاکید و پیگیری قرار داد.

قدرت‌الله ولدی با اشاره به بهداشتی نبودن آب مورد استفاده اهالی روستای علی‌آباد و نارضایتی مردم این روستا، از مسوولان مرتبط خواستار شد: تمامی توان و امکانات خود را در این راستا بسیج کنند که تا روز چهارشنبه هفته جاری، آب شرب سالم و بهداشتی در اختیار مردم روستا علی‌آباد دمق و دیگر روستاهای همجوار قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر نیز در این باره اعلام کرد: عملیات اجرایی این مجتمع از سال ۹۵ آغاز شد و ۱۱ روستا با ۹ هزار و ۹۶۴ نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد.

سعید میرزایی‌سامعی گفت: در مرحله نخست بهره‌برداری از این مجتمع، آبرسانی به روستاهای کوسج‌خلیل، زیرآبیه، حسین‌آباد شاملو، دهنو و علی‌آباد دمق انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبارات بیشتر مرحله دوم مجتمع آبرسانی علی‌آباد، روستاهای ده‌شاکر، پیرمیشان، مبارک‌آباد و حسن‌آباد قشلاق نیز آبرسانی و در آینده نزدیک زیر پوشش قرار می‌گیرند.

روستای علی‌آباد دمق  از توابع بخش جوکار ملایر، در فاصله ۴۰ کیلومتری این شهرستان واقع شده و با داشتن بیش از پنج هزار نفر جمعیت، جزء یکی از روستاهای پُر جمعیت استان همدان به شمار می‌رود.

مجتمع آبرسانی سد کلان با ۱۱ هزار و ۴۸۸ نفر و مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق با ۹ هزار و ۹۶۴ نفر جمعیت روستایی زیر پوشش، ۲ مجتمعی است که سال گذشته برای شهرستان ملایر مصوب شد.

در حال حاضر ۱۳۴ روستای شهرستان ملایر با جمعیتی حدود ۲۵ هزار خانوار زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =