بیماران قلبی مبتلا به کرونا جداگانه مراقبت می‌شوند

مشهد- ایرنا- مدیر گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای بیماران دارای مشکل قلبی که به کرونا مبتلا شده‌اند فضای ویژه در بیمارستان امام رضا (ع) این شهر تدارک دیده شده تا تحت مراقبت ویژه قرار گیرند.

دکتر محمد طیبی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: شیوع کرونا به رغم تمام مشکلاتی که به ‌همراه داشته مانع از انجام جراحی‌های قلب و عروق اعم از رگ و دریچه نشده و خللی در امر درمان بیماران قلبی ایجاد نکرده است.

وی ادامه داد: روزانه بالغ بر ۵۰ بیمار قلبی توسط ۲۱ متخصص، پنج جراح و ۴۰ رزیدنت گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد معاینه می‌شوند.

مدیر گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص خدمات‌رسانی به بیماران دچار سکته قلبی در شیوع کرونا گفت: در موج اول کرونا تمامی بیمارستان امام رضا (ع) به بیماران کرونایی اختصاص یافت ولی در موج دوم آن بخشی از این بیمارستان به بیماران قلبی اختصاص یافت و در موج سوم نیز طبقات اول تا سوم برای بیماران قلب و عروق و جراحی در نظر گرفته شد.

وی افزود: همچنین در بیمارستان قائم (عج) مشهد نیز خدمات درمانی به بیماران قلبی در حال انجام است و امکان خدمت‌رسانی به بیماران قلبی در بیمارستان شریعتی این شهر نیز فراهم شده است.

طیبی ادامه داد: فضاهای اختصاص‌ یافته به بیماران قلبی و عروقی در بیمارستان‌های امام رضا (ع)، قائم (عج) و شریعتی مشهد از بخش‌های ویژه بیماران کرونایی جدا است و خطری برای این نوع بیماران وجود ندارد.

وی گفت: در ماه‌های ابتدایی امسال از ظرفیت بیمارستان‌های غیردولتی، خصوصی و خیریه‌ برای درمان بیماران قلبی و عروقی با تعرفه دولتی بهره‌مند شدیم ولی در شرایط فعلی نیازی به بیمارستان معین برای خدمت به بیماران قلبی نداریم و با وجود تعداد بسیار بیماران کرونایی به بیماران قلبی نیز خدمات مناسب ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha