۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 84116937
۰ نفر

برچسب‌ها

کفاشیان: فوتبال باید از بلاتکلیفی خارج شود

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه فیفا یکسال به ما زمان داده تا بند دولتی بودن فوتبال در اساسنامه اصلاح شود، گفت: باید این کار انجام شده و سپس انتخابات را انجام دهیم تا فوتبال از بلاتکلیفی خارج شود.

به گزارش ایرنا، «علی کفاشیان» در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: اساسنامه دو مرتبه به تصویب رسید که ابتدا سال ۱۳۸۶ بود و سپس در سال ۱۳۹۰ این کار را انجام دادیم. اساسنامه‌ها هر سال باید بازنگری شود و تغییرات صورت بگیرد و به تصویب مجمع برسد.

وی افزود: این کار چند سالی انجام نشد و اکنون اساسنامه ما به تأیید فیفا رسیده و هشتم آذرماه اساسنامه به تأیید مجمع خواهد رسید و تاریخی برای برگزاری انتخابات تعیین می‌شود. ممکن است برخی بگویند ایرادهایی نسبت به اساسنامه داریم که این امر دور از ذهن نیست. شاید یکسری روی بندهای مختلف یا تعداد اعضای مجمع ایراد بگیرند که قابل حل است، اما مسئله اصلی که به دوستان گفته‌ام، بحث انتخابات است که باید آن را برگزار کنیم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: باید انتخابات را برگزار کنیم و سپس بحث دولتی بودن و نبودن،‌ مصوبه مجلس و... را دنبال کنیم که این مسائل هم قابل حل است. فیفا یک‌سال وقت داده که بند یک اساسنامه درباره دولتی بودن اصلاح شود. اساسنامه تأیید شود تا انتخابات را برگزار کنیم که فوتبال از این بلاتکلیفی خارج شود. بعد از انتخابات، رییس و هیات رییسه جدید حضور پیدا کنند و کار را پیش ببرند. چون زمان زیادی هم نداریم و باید در انتخابی جام جهانی شرکت کنیم و خیلی مسابقات دیگری را داریم.

کفاشیان در مورد فرصت داده شده از سوی که موجب اصلاح اساسنامه می‌شود، توضیح داد: این کار باید سال ۸۶ انجام می‌شد و به ما گفتند شما مستقل غیر دولتی هستید، اما بعد دیدیم که باید مصوبه مجلس و دولت را بگیریم. قوانین داخلی ما می‌گوید همه فدراسیون‌ها نهاد مستقل غیر دولتی هستند، اما ما باید این قوانین را اصلاح کنیم و به تصویب برسد تا فدراسیون مستقل شود. به هر حال ۸۰، ۹۰ نفری که اکنون عضو مجمع خواهند شد، مستقل هستند و خودشان می‌توانند درباره فوتبال تصمیم‌گیری کنند و دولت هم نیاز نیست پولی بدهد و فوتبال می‌تواند پول خودش را در بیاورد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha