چهار گروه پلیسی بر ورود و خروج خودروها به بجنورد نظارت می‌کنند

بجنورد-ایرنا- فرماندار شهرستان بجنورد گفت: چهار گروه متشکل از نیروهای انتظامی، پلیس راه و پلیس راهنمایی و رانندگی با استقرار در محورهای مختلف، ورود و خروج خودروها به مرکز استان خراسان شمالی را در محدودیت های جدید کرونایی کنترل می‌کنند.

غلامرضا عوض زاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای اعمال محدودیت تردد، پلیس در چهار ایستگاه شامل تخته ارکان، پلیس ‌راه قدیم بجنورد به آشخانه، ابتدای کنارگذر شمالی و میدان علی آباد مستقر و تردد خودروها را کنترل می‌شود.

فرماندار بجنورد افزود: محدودیت های جدید کرونا از فردا، شنبه اعمال می شود و در آن، از ورود خودروهای غیربومی به شهر جلوگیری می شود.

عوض زاده گفت: با اعمال محدودیت ها از اول آذرماه، فعالیت تمام مشاغل به جز مشاغل گروه یک، ممنوع است و فعالیت مشاغل گروه یک هم، صرفا با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز خواهد بود.

فرماندار بجنورد با اشاره به تعطیلی ۲ هفته ای در محدودیت های جدید افزود: نظارت و بازرسی از فعالیت بازاریان و اصناف تشدید شده است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

عوض زاده خاطرنشان کرد: اکیپ هایی به صورت مستمر در نوبت صبح و عصر بر فعالیت بازار نظارت دارند، از کسبه و بازاریان انتظار می رود همچون گذشته، با اجرای این طرح، همراهی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این، شاهد همراهی خوب و مناسب بازرایان با محدودیت های کرونایی بوده ایم گفت: البته برخی از اصناف هم که به رعایت دستورالعمل ها بی توجه بوده اند، تذکر دریافت کرده اند اما در مجموع همراهی ها بسیار خوب بوده است.

تشدید برخورد با متخلفان 

فرماندار شهرستان بجنورد تصریح کرد: برخی از اصناف بی توجه به کرونا هم پلمب شده است.اخیرا، یکی از فروشگاه ها در گلستان شهر بجنورد، به علت تجمع و ازدحام مردم، پلمب شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری عروسی، دورهمی و تجمع ها یکی از عوامل مهم شیوع کرونا است گفت: برخورد با عوامل برگزاری مراسم عروسی تشدید شده است.

فرماندار بجنورد خاطرنشان کرد: اخیرا، یک عروسی در روستای جمی، تعطیل شد و عوامل برگزاری آن به مراجع قضایی معرفی شدند و تجهیزات موسیقی برگزاری این مراسم توقیف شد.

وی افزود: از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستایی انتظار می رود نظارت ها بر برگزاری عروسی و تجمع ها را بیشتر کنند و هر گونه تخلف و بی توجهی به دستورالعمل ها بویژه برگزاری عروسی را گزارش کنند.

عوض زاده خاطرنشان کرد: هدف از اعمال محدودیت های جدید و تعطیلی ۲ هفته ای، کمک به قطع زنجیره کرونا است و باید در این مدت ترددهای غیرضروری کاهش یابد.

فرماندار بجنورد اظهار داشت: وضعیت شهرها هر هفته رصد می شود که اگر تغییری در وضعیت شیوع کرونا شکل بگیرد،  اطلاع رسانی خواهد شد.

خراسان شمالی از ابتدای مردادماه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است و در هفته های اخیر شمار فوتی ناشی از ویروس کووید ۱۹ افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha