مطالبه‌ ایجاد ایستگاه رادیو محلّی ابرکوه از رییس سازمان صدا و سیما

یزد - ایرنا - امام جمعه شهرستان ابرکوه در دیدار با رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: حدود ۱۰ سال است که به صورت کتبی و شفاهی ایجاد ایستگاه رادیو محلّی برای شهرستان ابرکوه مورد مطالبه قرار گرفته اما هنوز نتیجه‌ای در این زمینه حاصل نشده است.

به گزارش روز جمعه دفتر امام جمعه ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی که به اتفاق نماینده مردم حوزه مهریز، ابرکوه، بافق، بهابا و خاتم در مجلس و معاون امور هماهنگی و عمرانی فرماندار ابرکوه با دکتر علی عسکری دیدار کردند، افزود: در این زمینه تاکنون سه جلسه با مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد برگزار و بر اساس اعلام سازمان صدا و سیما از ۲ سال قبل مجوز ایجاد یک ایستگاه به هر استان برای شهرستان های متقاضی صادر شده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهار کرد: مجوّز استان یزد نیز به خاطر مقدّم بودن ابرکوه در این مطالبه، به این شهرستان تعلّق گرفته امّا در نیمه دوّم سال ۱۳۹۸ اعلام شد که مجوّز کتبی نبوده و به خاطر محدودیّت منابع مالی اجرای طرح در کل کشور متوقّف شده است.

امام جمعه ابرکوه اضافه کرد: راه اندازی ایستگاه رادیو ابرکوه از نیازهای این شهرستان در بخش های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی است و انتظار از مسئولان صدا و سیما پاسخ به این مطالبه شهروندان ابرکوهی است.

عبدالعلی علی‌عسگری رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در این دیدار با تشریح مشکلات فعلی کشور در بخش اقتصادی ابراز امیدواری کرد در آینده با بهبود وضعیت اقتصادی طرح توسعه ایستگاه‌های رادیویی در برخی شهرستان ها اجرایی شود.

بر اساس مصوّبه جلسه فرماندار و امام جمعه ابرکوه با مدیر کل صدا و سیما ، برای ایجاد ایستگاه تولید برنامه رادیویی در ابرکوه از طریق تامین فضای مناسب از سوی فرمانداری، رییس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی نیز دستور به همیاری در این زمینه صادر و مقرّر شد بزودی این ایستگاه در شهرستان ابرکوه فعال شود .

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =