فرمانده سپاه پاکدشت: طرح شهید سلیمانی اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و موج سوم این بیماری، طرح حافظان سلامت مزین به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این شهرستان اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار رضا امجدی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، نیروهای بسیج با همراهی گروه‌های مردمی وارد میدان شدند تا سهم خود را در مقابله با این بیماری ادا کرده و با کمک به کادر درمان، از ابتلای دیگر افراد جامعه به این بیماری جلوگیری کنند.
وی افزود: در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم ورود به عرصه مواسات و همدلی مؤمنانه، مجموعه بسیج شهرستان پاکدشت با اجرای بیش از ۵ مرحله توزیع کمک‌های وسیع شهرستانی، از محرومین و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا دستگیری کرد تا بخشی از مشکلات مردم برطرف شود.
وی به حضور گروه‌های جهادی در بیمارستانهای شهرستان اشاره کرد و افزود: گروه‌های جهادی آموزش دیده به منظور کمک به کادر درمان وارد میدان شده و موفق شدند تا با همراهی کادرپزشکی، خدمات خود را در این حوزه ارائه دهد.
امجدی با اشاره به تشدید موج سوم کرونا و تصاعدی بودن آمار ابتلا و فوتی ها تصریح کرد: شاید آمار فوتی‌های ناشی از کرونا نسبت به برخی کشورها پایین باشد ولی همین تعداد نیز برای ما زیاد است و باید با همکاری مردم و مسوولین برای مهار و کنترل این ویروس تلاش کرد.
وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه حافظان سلامت در شهرستان پاکدشت گفت: این طرح با عنوان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، طرحی توافق بین سپاه پاسداران و وزارت بهداشت است که با هدف پایش، هدایت به سمت مراحل درمان و شناسایی محرومین برای خدمت به مردم و آسیب دیده ناشی از کرونا انجام می‌شود.
فرمانده سپاه پاکدشت تصریح کرد: در این طرح، تیم‌های متشکل از کادر پزشکی و مجموعه بسیج با همکاری یکدیگر به صورت محله محور و خانه به خانه طرح پایش را انجام داده و با شناسایی افراد ناقل و بیمار، آنان را به تیم پزشکی مستقر در منطقه ارجاع می‌دهند.
امجدی افزود: افراد معرفی شده به مراکز درمانی و واحدهای مراقبتی، مراحل درمان را طی کرده و توصیه‌های لازم مبنی بر مصرف دارو و قرنطینه را دریافت می‌کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۷۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۳هزار و ۸۹۶ نفر رسید. 
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز جمعه در باره آخرین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۳۰ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۲۶۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد سه هزار و  ۴۴ نفر بستری و پنج هزار و ۷۵۶ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
لاری افزود: بنابراین در مجموع ۸۲۸ هزار و ۳۷۷ بیمار مبتلا به کرونا نیز تاکنون در کشور شناسایی شده است که از این تعداد ۵۸هزار و ۹۲۵ نفر هم بهبود یافته‌اند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =