۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84116911
۰ نفر

برچسب‌ها

حوادث رانندگی در جاده‌های خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم گفت: آمار حوادث رانندگی و همچنین شمار مصدومان و جان‌باختگان حوادث رانندگی جاده‌ای خلخال در نیمه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش روز جمعه ایرنا ،سرهنگ نجات حمزه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: در این مدت ۱۳ نفر بر اثر وقوع حوادث رانندگی سقوط خودروها به دره‌، واژگونی و یا برخورد خودروها با یکدیگر جان باخته‌اند و در همین مدت ۱۹ نفر نیز بر اثر شدت جراحات وارده راهی بیمارستان شده‌اند.

وی با اشاره به وجود نقاط حادثه‌خیز از جمله پرتگاه‌های بزرگ و همچنین مشکل فقدان گاردریل در برخی از  راه‌های ارتباطی خلخال به گیلان اظهارداشت: از مجموع ۱۳ نفر فوت شده، هشت نفر در مسیر خلخال - گیلان جان خود را از دست داده و پنج نفر نیز در سایر جاده‌های ارتباطی بین‌شهری و روستایی این شهرستان جان ‌باخته‌اند.

او با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون بارها از سوی پلس راه استان برای ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز راه‌های ارتباطی خلخال و پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی تذکر داده شده، افزود: تاکنون عملا اقدام محسوسی در این خصوص صورت نگرفته است.

فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم با انتقاد از بلاتکلیفی  مسیر حادثه‌ساز بزرگراه خلخال به ازناو گفت: نبود امکانات جدا کننده راه ، عدم وجود علائم راهنمایی و رانندگی کافی در طول مسیر و نبود دوربرگردان در مسیر ۳.۵ کیلومتری همواره حادثه‌ساز بوده و تعیین تکلیف این بزرگراه ضروری است.

او افزود: برغم هشدارهای داده شده به مسوولان ذی‌ربط برای ایجاد امکانات ایمنی در طول مسیر تازه آسفالت خلخال به ماسوله در حد فاصل روستای جلال‌آباد در بخش شاهرود خلخال تا انتهای مسیر حوزه استحفاظی استان اردبیل، هنوز هیچ اقدامی برای ایمن‌سازی این جاده از جمله خط‌کشی‌، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و، نصب گاردریل در سر پرتگاه‌ها صورت نگرفته و تردد خودروها در آن حادثه‌ساز خواهد بود.

سرهنگ حمزه با اشاره به ریزش شن و مایعات از کامیون‌های کمپرسی حامل شن و ماسه به مقصد گیلان در جاده‌های خلخال به اسالم و خلخال به پونل اظهارداشت: این امر بارها منجر به وقوع حوادث رانندگی شده و بستن خورجین به پشت کامیون‌های کمپرسی الزامی بوده و در غیر این صورت علاوه بر اعمال جریمه سنگین،  کامیون‌های فاقد خورجین متوقف و به پارکینگ هدایت خواهند شد.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =