محدودیت‌های کرونایی برای صیانت از سلامت مردم اجرا می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: محدودیت‌های کرونایی از امروز (شنبه اول آذرماه) در این شهرستان به منظور صیانت از سلامت مردم باهمکاری و مشارکت آنها اجرا می‌شود.

محبت جمالی نیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محدودیت های مصوب شده براساس مصوبه های ستاد ملی کرونا و در راستای اجرای طرح ملی مدیریت هوشمند محدودیت ها و ممنوعیت ها متناسب باوضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان سرپل ذهاب اعمال می شود. 

وی اظهار داشت: بر این اساس فعالیت تمام ادارات به جزء ادارات خدمات رسان با یک سوم کارکنان و ادارات خدمات رسان و ضروری با ۵۰ درصد ظرفیت نیروی کاری خواهد بود.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: تمام اصناف و بازاریان به جزء مشاغل ضروری و پشتیبانی کننده موادغذایی و مراکز درمانی و کلینیکی و اورژانسی و مشاغل گروه یک تعطیل خواهند بود.
جمالی نیا اضافه کرد: هرگونه ورود خودرو با پلاک غیربومی به شهرستان سرپل ذهاب از امروز تا پایان روز ۱۵ آذر ماه ممنوع است و ضمانت اجرایی این ممنوعیت برای پلاک های غیربومی اعمال قانون و جریمه یک میلیون تومانی توسط پلیس است.

 وی اظهارداشت: همچنین خروج هرگونه خودرو با پلاک بومی از سرپل ذهاب به دلیل وضعیت قرمز این شهرستان به سایر شهرستان های دیگر تا سقف یک میلیون تومان اعمال قانون و جریمه به دنبال دارد.

 فرماندار سرپل ذهاب گفت: همچنین تردد تمام خودروهای پلاک شخصی در سطح شهرستان از ساعت ۲۱ شب تا ساعت چهار صبح تا پایان تعطیلی شهرستان( ۱۵ آذرماه) برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و پرهیز از برگزاری شب نشینی ها، مهمانی دادن ها و مهمانی رفتن ها ممنوع است و براساس مصوبه ستاد ملی کرونا ضمانت اجرایی این طرح توسط پلیس راهنمایی و رانندگی با اعمال قانون و جریمه تا سقف ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

شناسایی ۳۱۰ بیمار جدید کرونایی در استان کرمانشاه 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا اعلام کرد: ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۶۲ مورد بیمار بستری و ۲۴۸ مورد سرپایی بودند.

«مهدی محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر در استان کرمانشاه بر اثر ویروس کرونا فوت کردند که شامل چهار نفر در کرمانشاه، سه نفر در کنگاور و در شهرستان های اسلام آبادغرب، هرسین، گیلانغرب و روانسر نیز هرکدام شامل یک نفر می شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ نفر در استان کرمانشاه با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۱۹۸ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون ۹۷۷ بیمار مربوط به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا استان گفت: هم اکنون شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، سنقر و کلیایی، سرپل ذهاب، هرسین، جوانرود و صحنه در وضعیت قرمز قرار دارند.

دکتر محمودرضا مرادی افزود: شهرستان‌های اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث باباجانی، روانسر، قصرشیرین و گیلانغرب در وضعیت نارنجی هستند و شهرستان دالاهو نیز در وضعیت زرد است. 

سرخط اخبار استان‌ها