۲ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شمیرانات آزادسازی شد

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شمیرانات اعلام کرد: در پی تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز، ۲ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی شهرستان آزادسازی و به چرخه تولید بازگشت که ارزش ریالی آن به ۱۵ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا از جهاد کشاورزی شمیرانات، مسعود ایلکا اظهار داشت: با توجه به اهمیت حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ۳ فقره احکام قطعی قلع و قمع و ۵ مورد از دستورات تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی شامل بنای ۵ طبقه، بناهای ویلایی و دیوارکشی با حضور نماینده اجرای احکام حوزه قضائی لواسانات، نیروهای کلانتری لتیان و پرسنل امور اراضی جهاد کشاورزی در روستاهای ایرا، مزرعه دانا و علایین این بخش قلع و قمع شد.

این مقام مسئول از ادارات مرتبط، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در راستای حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در خارج از بافت روستا و حریم شهرها درخواست مساعدت و همکاری داشت تا از این طریق بتوان تداوم تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی را مهیا کرد.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران)، و دو بخش لواسانات و رودبارقصران است. این شهرستان دارای ۷ هزار و ۱۰۰ هکتار زمین کشاورزی و ۱۲۹ هزار تن تولید سالانه محصول دامی و کشاورزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =