استاندار اردبیل بر مشارکت مردمی در طرح سردار سلیمانی تاکید کرد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با اشاره به آغاز اجرای طرح سپهبد قاسم سلیمانی در استان با هدف مقابله با موج شیوع ویروس کرونا بر افزایش مشارکت عموم مردم در اجرای این طرح تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه  ایرنا، اکبر بهنامجو در آیین آغاز اجرای این طرح در اردبیل افزود:  هر قدر مشارکت و همکاری مردم در روند اجرای این طرح بالاتر باشد، موفقیت به مراتب بیشتر می‌شود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: با اینکه اجرای این طرح با محوریت و حضور نیروهای بسیج اجرا می‌شود، ولی همه باید خود را ملزم به همکاری و مشارکت کنند.

وی بیان کرد: در راستای جلب مشارکت و همکاری مردم ورود رسانه ها، فعالان فضای مجازی و اطلاع‌رسانی از صدا و سیما نیز ضروری است.

او گفت: در جریان اجرای طرح سپهبد قاسم سلیمانی، نیروهای اجرایی اقدام به بیماریابی کرده و افراد نیازمند خدمت را شناسایی و کمک‌های لازم از قبیل خدماتی و معیشتی را ارائه می‌کنند.

بهنامجو همچنین با اشاره به اجرای طرح هوشمند محدودیت ترافیکی همزمان با طرح سپهبد قاسم سلیمانی خواستار مشارکت مردم در اجرای این طرح‌ها و مدیریت و قرنطینه خانگی بیماران احتمالی در خانواده‌ها شد. 

وی با بیان اینکه در جریان طرح محدودیت ترافیکی ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، افزود: هماهنگی لازم با نیروی انتظامی و پلیس راه برای اجازه تردد به افرادی که با قصد کار  و معالجه به شهرها قصد ورود دارند ، انجام شده است.

استاندار اردبیل اظهارداشت: جلوگیری از تردد در داخل شهرها نیز که از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح اجرایی می‌شود، با هدف کنترل همنشینی‌های خانوادگی که دلیل بالای ابتلا به کرونا است، عملیاتی می‌شود.

وی همچنین از فعال شدن پنج کمیته قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا برای اجرای طرح سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.

بهنامجو افزود: مقدمات ایجاد کمیته‌های این قرارگاه انجام شده و شامل کمیته حمایت و قرنطینه ، کمیته رهگیری و مراقبت ، کمیته آموزش همگانی ، کمیته عملیاتی محله و منطقه و کمیته پایش و نظارت است.

وی بیان کرد: مسوولیت ۲ کمیته با بسیجیان و سه کمیته با مراکز بهداشت بوده و پرسشنامه‌هایی توسط بهداشت آماده و در اختیار بسیجیان برای جمع‌آوری اطلاعات خانوارها قرار گرفته است.

استاندار اردبیل تشریح کرد: بسیجیان هر روز صبح ۹ تا ۱۲ ظهر و بعد از ظهر از ساعت ۱۵ تا ۱۸ به درب منازل مراجعه می‌کنند.

بهنامجو گفت: پرسشنامه شامل سوال از وضعیت افراد منزل و وضعیت جسمی و سنی آن‌ها  بوده و افرادی که ممکن است پرخطر باشند، را شناسایی می‌کنند.

وی اظهارداشت: وضعیت بیماری زمینه‌ای ، علائم اولیه افراد، وضعیت معیشتی و وضعیت خانه به لحاظ داشتن امکان قرنطینه احصا و به مرکز بهداشت انتقال داده می‌شود.

استاندار اردبیل افزود: در جریان این طرح افراد اورژانسی هم شناسایی و به  ۱۱۵ و یا نقاهتگاه منتقل می‌شوند.

وی از آماده شدن سه نقاهتگاه در شهرستان های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد خبر داد و گفت: کمک‌های معیشتی برای افرادی که مبتلا به کرونا شده و کسب و کارشان تحت تاثیر قرار گرفته، نیز آماده شده و ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها