۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84116883
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم تحرکات ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق

بغداد – ایرنا- در ادامه تحرکات و جابجایی ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق، یک کاروان نظامی دیگر ارتش آمریکا از سوریه وارد خاک عراق شد.

به گزارش ایرنا، منابع محلی سوری گفتند که یک کاروان نظامی ارتش آمریکا متشکل از کامیون و خودروهای زرهی از پایگاههای غیرقانونی آمریکا در منطقه «الجزیره» سوریه از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» در استان الحسکه سوریه، وارد خاک عراق شد.

این منبع محلی در ریف منطقه «الیعربیه» امروز به خبرگزاری سوریه (سانا) گفت: این کاروان از پایگاه آمریکا در فرودگاه نظامی «خراب الجیر» خارج و به سمت گذرگاه الولید در مرز با عراق حرکت کرد.

این چهارمین کاروان نظامیان آمریکایی متشکل از خودروهای زرهی، کامیون و تانکر است که در طول کمتر از یک هفته از سوریه وارد عراق می شود.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به "نیروهای دمکرات کردستان سوریه" (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده‌ای از میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

به گزارش سانا، نیروهای آمریکایی با همدستی «قسد» در طول ماههای گذشته صدها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از منطقه الجزیره خارج کرده و در خارج از این کشور فروخته‌اند.

«دونالد ترامپ»  رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال ۲۰۱۹ با طرح خروج نیروهای کشورش از سوریه موافقت کرد، اما بعدها در اثر اعمال فشار اعضای دولت متبوع خود، تقریبا هزار نظامی را در سوریه نگه‌داشت تا بتواند بدین ترتیب تسلط آمریکا بر میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه را تضمین نماید.

ورود کاروان‌های آمریکایی از خاک سوریه به عراق در طول هفته جاری همچنین با تصمیم ترامپ برای کاهش نیروهای آمریکایی در این کشور از سه هزار نفر به دو هزار و پانصد نفر همزمان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =