گل‌محمدی: باید از قهرمانی‌مان در لیگ دفاع کنیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باید از عنوان قهرمانی در لیگ دفاع کنیم و برای رسیدن به هدف ما کسب امتیازات در هفته‌های آغازین لیگ مهم است.

به گزارش ایرنا، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته دوم لیگ برتر با اشاره به این مسابقه گفت: با توجه به اینکه در هفته نخست لیگ برتر نتوانستیم بازی را مقابل سایپا ببریم، سه امتیاز بازی فردا برای ما خیلی مهم است چرا که امتیازات در همین هفته های شروع لیگ برای قهرمانی می تواند تعیین کننده باشد. سه امتیاز بازی فردا برای ما ارزشمند است و باید برای کسب آن تمرکز داشته باشیم. نباید امتیازات بازی ها را به ویژه در مسابقات خانگی به راحتی از دست دهیم.

وی افزود: فردا مقابل تیم خوب صنعت نفت آبادان بازی داریم چرا که این تیم در هفته نخست با وجود غیبت چندین بازیکن جدیدش نتیجه خوبی گرفت. به سیروس پورموسوی به خاطر تیم خوبی که بسته تبریک می‌گویم. ما باید دوندگی خوبی داشته باشیم چرا که حریف تیم تکنیکی است. نباید اجازه دهیم حریفی از فضاها استفاده کند. گرفتن این سه امتیاز برای ما خیلی مهم است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: بیش از هشت ماه است که ما از حضور هواداران مان در ورزشگاه آزادی نمی‌توانیم بهره ببریم و در غیاب آنها بازی در آزادی با خارج از خانه تفاوت چندانی ندارد. بخش زیادی از قدرت پرسپولیس هوادارانش است. ما بیشترین هوادار را در آسیا داریم. غیبت آنها برای ما بیشترین ضرر را خواهد داشت اما برای موفقیت آنها تلاش می‌کنیم.

گل‌محمدی گفت: محافظت از عنوان قهرمانی کار سختی است و بدون شک برای رسیدن به هدفمان که قهرمانی است تمام تلاشمان را خواهیم کرد و امیدوارم بتوانیم پنجمین قهرمانی متوالی را نیز کسب کنیم.

وی در مورد اینکه برنامه بازی‌ها برای پرسپولیس فشرده است و برخی بازیکنان این تیم هم در اردوی تیم ملی حضور داشتند، تصریح کرد: ما دیدار مهمی را در فینال آسیا ۲۹ آذرماه پیش رو داریم.  پنج بازی تا رسیدن به آن روز داریم و باید برنامه تمرینات ما به نحوی باشد که بازیکنان ما تا آن روز هم از نظر بدنی و هم از نظر روحی و روانی در شرایط خوبی قرار داشته باشند. نتایج مسابقات پیش از فینال هم برای ما تاثیرگذار است. ما به ملی‌پوشان پس از بازی با بوسنی یکی دو روز استراحت دادیم و امیدوارم بتوانیم فردا نتیجه خوبی بگیریم.

وی در مورد کمبود بازیکن تیمش در خط دفاعی گفت: ما چند گزینه داشتیم اما همه نفرات تحت قرارداد باشگاه‌هایشان هستند. هیچ گلایه‌ای از بازیکنان تیم‌های دیگر نمی‌توانیم داشته باشیم. با بازیکنان فعلی هم کارهای بزرگی انجام دادیم. ما باید شان و شخصیت باشگاه را هم در نظر می‌گرفتیم‌ برای مثال یک بازیکن بندهایی را در قراردادش قرار داده بود که صلاح نبود آن بندها در قرارداد باشد. باید به نفرات جوانمان اعتماد کنیم‌. روزهای سختی را پس از بازگشت از آسیا پشت سر گذاشتیم.

گل محمدی ادامه داد: اتفاقاتی که پس از بازگشت ما از لیگ قهرمانان افتاد غیر طبیعی بود. هم از نظر مالی و شخصیتی ضربات زیادی خوردیم. امیدوارم با حضور سمیعی مشکلات برطرف شود. از بازیکنان به خاطر صبر و شکیبایی تشکر می‌کنم. اگر حرفی نزدند نمی‌خواستند تمرکز تیم بر هم بریزد. امیدوارم باشگاه هم جواب کارهای بزرگ بازیکنان و صبر و حوصله آنها را بدهد.
وی گفت: هیچ گله‌ای از هیچ باشگاهی ندارم که چرا بازیکن به ما ندادند.
گل‌محمدی در مورد آخرین وضعیت بشار رسن تصریح کرد: بشار کمی از نظر فیزیکی خسته بود پس از بازگشت ضربه ای هم به پایش خورده بود. او در تمرین فیزیوتراپی و نرم دوی کرد. امروز باید شرایط را بررسی کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت آرمان رمضانی هم گفت: او تا الان بازی ای به صورت کامل برای ما انجام نداده است اما در این چند مسابقه که به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت عملکرد خوبی داشته است. باید به بازیکنان مان اعتماد داشته باشیم و شرایط بهتری را برای آنها رقم بزنیم همچنین فرصت بیشتری بدهیم تا شایستگی هایشان را نشان دهند.
وی در مورد جدایی امیر روستایی گفت: روستایی بازیکن جوانی بود و فرصت کمی داشت تا بتواند شایستگی هایش را اثبات کند. با توجه به اینکه فرصتی به او داده نشد نتوانست شایستگی هایش را نشان دهد اما این فرصت با حضور او در تیم دیگر برایش فراهم خواهد شد و امیدوارم او در بازگشت بتواند برای ما مفید باشد و از او خوب استفاده کنیم.

علیرضا اشرف مدیر رسانه ای تیم فوتبال پرسپولیس هم در حاشیه این نشست خبری در مورد عدم بخشش کارت قرمز کمال کامیابی نیا و محرومیت این بازیکن مقابل صنعت نفت آبادان گفت: روز گذشته فدراسیون فوتبال به اشتباه داور اذعان داشت اما آنها اعلام کردند با توجه به بندهایی که در آیین نامه فدراسیون وجود دارد امکان بخشش نیست. این در حالی است که مسابقات خیلی بزرگ‌تر مانند لیگ قهرمانان آسیا حتی در روز مسابقه اتفاق رخ می‌دهد و اگر بازیکنی به اشتباه اخراج شده باشد کارت قرمزش بخشیده میشود اما این اتفاق در ایران با وجود تایید اشتباه داور رخ نداد. درخواست ما این است که در همین هفته های ابتدایی لیگ چنین مشکلاتی به وجود نیاید و شرایط برای همه تیم‌ها یکسان باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس که در هفته نخست لیگ بیستم با تساوی بدون گل برابر سایپا متوقف شده بود، فردا از ساعت ۱۶:۲۰ روز شنبه یکم آذرماه در ورزشگاه آزادی به مصاف صنعت نفت آبادان خواهد رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =