احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در البرز پیش بینی شد

کرج - ایرنا- دبیر ستاد پیشگیری ،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران البرز گفت: احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی با ورود سامانه بارشی به این استان پیش بینی شده است.

محمد رضا فلاح نژاد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: آخرین الگوهای پیش بینی حاکی از تقویت سامانه بارشی است که از روز گذشته وارد استان البرز شده و پیامد آن رگبار شدید، رعد و برق ، باران یخ زده، تگرگ، وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات رگبار برف و باران ، رعد و برق از اواخر امشب جمعه ۳۰ آبان ماه تا صبح یکشنبه ۲ آذر خواهد بود.

وی ادامه داد: کاهش میدان دید، اختلال در تردد و آبگرفتگی معابرشهری، ریزش سنگ، رانش کوه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، سیلابی شدن رودخانه ها از اثرات این مخاطره طبیعی است.

فلاح نژاد بیان داشت: اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارش لحظه ای و شدید، عدم اسکان در دامنه کوه ها به دلیل ریزش سنگ و رانش کوه از توصیه های مدیریت بحران در این زمینه به شمار می رود.

وی یادآور شد: داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سلامت خودرو از جمله برف پاک کن و وسایل گرمازا ، خودداری از هرنوع عملیات بتن ریزی در ارتفاعات از دیگر توصیه ها با هدف پیشگیری از خسارت های ناشی از ورود این سامانه بارشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =