استاندار: برگزاری آیین شادی و عزا در لرستان ممنوع است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: برگزاری هرگونه آیین‌ شادی و عزا در استان ممنوع است و خودروهای شرکت کننده در این آیین‌ها ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شود.

سید موسی خادمی روز جمعه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا با تأکید بر جدیت در اجرای مصوبات این ستاد افزود: ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با بیماری کرونا مطرح و به استان ها ابلاغ نموده که کلیات این طرح در چند محور اصلی اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: اجرای برنامه محله محور از ارکان مهم این طرح، به منظور شناسایی مبتلایان در محله ها با تست ساکنان آنها و سایر اقدامات دیگر همراه است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان انجام و جزئیات آن اطلاع رسانی می شود.

وی بیان کرد: در گام دوم طرحی با عنوان محدودسازی هوشمند در چند وجه و براساس شرایط شهرها اجرا می شود، بدین ترتیب که خودروها از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت و در صورت بروز تخلف جریمه می شوند.

استاندار لرستان اضافه کرد: اجرای طرح منع آمد و شد در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح دیگر محور این طرح است که در صورت برخورد با خودرو های متخلف جریمه یک میلیون تومانی در شهر های قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی در شهر های نارنجی اعمال خواهد شد.

خادمی در رابطه با وضعیت فعالیت مشاغل در این طرح ادامه داد: در شهرهای قرمز همه مشاغل به جز دسته مشاغل ضروری در طول این ۲ هفته تعطیل خواهند بود که البته در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد ترتیب اجرا به گونه دیگری خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان موضوع ادامه فعالیت ادارات در شهر های قرمز را ۳۰ درصد نیروی کار ذکر کرد و افزود: مشاغل خدمات رسان و ضروری مانند خدمات پزشکی و درمانی، اورژانس، بانکها و امثال آنها مشمول این طرح نیستند.

وی در پایان با تأکید بر تعطیلی مراسمات و  تجمعات مانند عروسی و عزاداری یادآور شد: با برگزارکنندگان هر گونه مراسم عروسی یا عزا با حضور جمعیت قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و خودروهای شرکت کنندگان در این قبیل مراسم نیز مشمول جریمه تا ۵۰۰ هزار تومان می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =