۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 2194
کد خبر: 84116856
۰ نفر

برچسب‌ها

نوید تامین نیاز شهروندان مُهر به روغن خوراکی داده شد

شیراز-ایرنا-- رئیس اداره صمت شهرستان مُهر با بیان اینکه مطالبات همشهریان در خصوص کمبود روغن بجاست، گفت: توزیع روغن طی روزهای آینده در فروشگاه‌های این شهرستان آغاز می‌شود.

سید جواد صمدانی اضافه کرد: تنها شهرستان مهر نیست که از این کمبود رنج می‌برد و این وضعیت ناشی از توقف تولید در پی کمبود مواد اولیه بوده است.

وی گفت: کمبود روغن از سوی قریب به اتفاق شهرستانها به اطلاع سازمان صمت فارس رسانده شد و سازمان صمت در اقدامی طی هماهنگی با فروشگاه های زنجیره ای در سراسر استان بخشی از نیاز مردم را از این طریق تامین نمود، ولی با توجه به عدم وجود فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان، به جز فروشگاه رفاه شهر گله دار مقدار بسیار ناچیزی از این سهمیه به شهرستان اختصاص یافت اما پس از پیگیری ها مقرر شد مشکل کمبود فروشگاه های زنجیره ای با معرفی عامل توزیع روغن مرتفع گردد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیرو مذاکره با مدیریت فروشگاه های رفاه استان مقرر شد سهمیه روغن کل شهرستان به این فروشگاه تحویل داده شود که در نهایت، سهمیه این فروشگاه به سه برابر افزایش یافت و همچنان پیگیر افزایش این سهمیه هستیم.

صمدانی تصریح کرد: تاکنون چهار و نیم تن روغن توسط چهار عامل مختلف در سطح شهرستان مهر توزیع شده و یا در حال توزیع است و باقیمانده سهمیه طی حواله های متعدد به شهرستان ارسال خواهد شد.

در همین راستا دادستان مُهر نیز با اشاره به کمبود روغن گفت: با تشکیل گشتهای مشترک در حال رصد بازار هستیم و در این گشتها کلیه انبارهای مواد غذایی بازرسی و با جرائم محتمل از جمله پنهان کردن و امتناع از عرضه کالا و گرانفروشی به شدت برخورد خواهد شد.

سید محمدباقر حقایقی افزود؛ با هماهنگی اداره صمت و اداره اماکن جهت فروشگاهی که روغن احتکار کرده بود پرونده تشکیل شده و جهت اعمال قانون به تعزیرات حکومتی ارسال حواهد شد؛ این دو مسئول همچنین  از همشهریان عزیز خواستند تا بهبود وضعیت روغن که در روزهای آتی حاصل خواهد شد صبر کرده و از ازدحام و به خطر انداختن جان خود به دیگران خودداری نمایند.

شهرستان مُهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =