طرح منع آمد و شد در جاده‌های خراسان رضوی با سختگیری اجرا می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: طرح ممنوعیت رفت و آمد برای خودروهای غیربومی در جاده‌های استان و محدودیتهای در نظر گرفته شده از اول آذر ماه با سختگیری و جدیت اجرا می‌شود.

سرهنگ هادی امیدوار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۶۵ درصد شهرهای استان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز هستند و مابقی نیز در شرایط نارنجی و زرد قرار دارند لذا طرح منع ورود خودروهای غیر بومی در تمامی شهرهای استان اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: اجرای این طرح از ساعت هفت صبح روز شنبه اول آذر ماه آغاز می‌شود و نیروهای پلیس‌ راه با دروازه مخصوص در هفت مسیر ورودی به مشهد مستقر می‌شوند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: هدف اصلی از اجرای این طرح، جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی و ترددهای غیرضروری است و برای افراد بومی هر منطقه مشکلی ایجاد نمی‌شود.
وی افزود: در این طرح شهرهای مشهد و طرقبه شاندیز، مشهد و چناران گلبهار در یک قالب دیده شده‌ و کنترل خودروها پس از چناران اعمال می‌شود.
سرهنگ امیدوار ادامه داد: برای جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به شهرها، سامانه نظارت جاده ای نیز فعال می شود و اعمال قانون با جدیت اعمال خواهد شد.
وی گفت: اعمال قانون برای خودروهای غیربومی در شهرهای دارای وضعیت قرمز جریمه ۱۰ میلیون ریالی و در سایر شهرها جریمه پنج میلیون ریالی است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی در باره تردد خودروهای خدماتی و کادر درمان نیز افزود: برای خودروهایی که تردد آنها به سایر شهرها ضروری است، نظیر کادر درمان، خودروهای امدادی و امثال آن مجوز تردد توسط پلیس‌راه صادر می‌شود.
از روز شنبه اول آذر ماه به مدت دو هفته محدودیت‌هایی در مناطق دارای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا اعمال می شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۸۲۸ هزار و ۳۷۷ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۷۹ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۳ هزار و ۸۹۶ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۸۹ هزار و ۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =