امام جمعه ابرکوه: ارزش‌های انقلاب در بسیج متبلور شدهاست

یزد - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: ارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی در بسیج متبلور شده و این تشکل ارزشمند از دستاوردهای مهم نظام است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز جمعه به مناسبت آغاز هفته بسیج در جمع فرمانده و تعدادی از مسوولان ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان ، با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و بسیجیان، افزود: بسیج مفهومی متعالی دارد که در گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفت و تبلور یافته و فرهنگ ممتاز ارزش های دینی و انقلابی در آن موج می زند.

وی تصریح کرد: بسیجیان اندیشه سازان و هادیان این فرهنگ هستند که پرچم دار  عزت خواهی، حق طلبی و باطل ستیزی هستند و به عنوان پیش قراولان جبهه مقاومت در برابر اردوگاه کفر و استکبار قرار دارند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه نیز در حاشیه این دیدار  با تشریح برنامه های هفته بسیج امسال در ابرکوه به خبرنگار ایرنا گفت: این هفته با شعار «بسیج پیشرو خدمت، امیدآفرین» برگزار می شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ، اغلب برنامه های در بستر فضای مجازی و با حضور حداقل نفرات برگزار می شود.

سرهنگ مهدی ابرقویی با گرامیداشت یاد خاطره شهدا و ایثارگران ، افزود: تفکر بسیجی به عنوان صدای رسای انقلاب، محور مقاومت را در منطقه مدیریت می کند و تفکّر بسیجی مبتنی بر ارزش های والای اسلامی و انقلابی است و در هر زمان و مکانی که نظام اسلامی نیازمند حضور ایثارگری آنها در صحنه است، حضور دارند.

وی  ادامه داد: بسیجیان با استفاده از تجربه بی بدیل ایثارگری و از خودگذشتگی در دفاع مقدس و در سایه ایمان و عمل به منویات فرمانده معظم کل قوا ، با مشارکت در تمامی زمینه ها طلایه دار مقاومت و پیشرفت و خدمت بوده و هستند.

اجرای ۲۰برنامه شاخص در هفته بسیج  ابرکوه 

سرهنگ ابرقویی  خاطر نشان کرد: باتوجه به شیوع بیماری کویوید ۱۹، ۲۰ برنامه شاخص در هفته گرامیداشت بسیج ، با نفرات محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان برگزار می شود.

وی برگزاری ختم  قرآن به یاد ۲۷۵ شهید شهرستان ابرکوه، غبارروبی گلزار شهدا ، قربانی ۲۰ راس گوسفند و یک نفر شتر و توزیع گوشت آن بین نیازمندان و تعمیر و بازسازی تعدادی از خانه های محرومین توسط نیروهای جهادی را برخی از برنامه های هفته بسیج در این شهرستان برشمرد.

فرمانده ناحیه بسیج ابرکوه توزیع بسته های معیشتی ، لوازم التحریر ، خرید بسته اینترنت برای دانش آموزان نیازمند ، تهیه جهیزیه ، برگزاری شیفت ایثار در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به عنوان طرح شهید زمانی نیا ، مسابقات ورزشی و فرهنگی در فضای مجازی و برخی جلسات فرهنگی و بصیرتی در فضای مجازی و رونمایی از پوستر کنگره ۲۷۵ شهید شهرستان ابرکوه را دیگر برنامه های اسن هفته بیان کرد.

۳۰ آبان تا ۶ آذر ماه هفته بسیج نامگذاری شده است.

شهرستان ابرکوه ۸۵ پایگاه مقاومت بسیج دارد که بیش از ۲۵هزار نفر از شهروندان این شهرستان عضو این پایگاه ها هستند. 

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =