آسمان آذربایجان‌غربی از عصر جمعه بارانی است

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هوای استان از عصر امروز، جمعه تا روز دوشنبه بارانی است.

یاسر اشتاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی جدیدی که از عصر امروز وارد استان می‌شود موجب بارش‌هایی در مناطق مختلف استان خواهد شد که شدت بارش‌ها امروز جمعه و روز شنبه است.

وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه اغلب در مناطق جنوبی و مرکزی استان بوده و در مناطق سردسیر و مرتفع استان از جمله شهرستان چالدران احتمال با بارش برف برای روزهای آینده پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: نقشه‌های پیش‌بینی، تغییرات دمایی چندانی را طی روزهای آینده نشان نمی‌دهد ولی از روز دوشنبه افت دما محتمل است.

اشتاد بیان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود ولی همچنان مناطق جنوبی و مرکزی تحت تاثیر بارش‌های پراکنده خواهد بود و دما کمینه کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان بین سه و ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان چالدران سردترین شهر استان با دمای سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شد.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =