۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84116789
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ کتاب نویسندگان گناوه‌ای معرفی شد

گناوه - ایرنا - در آیینی از ۲ کتاب " بیطال" اثر مرضیه منصوری زاده و " همسایه دریا " به نویسندگی محمد مذکوری با همت کتابخانه شهید محمد پولاد بندرریگ شهرستان گناوه و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر معرفی شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که امام جمعه بندرریگ و دوستداران کتاب حضور داشتند، ۲ نویسنده به انگیزه خود از نوشتن کتاب و مرحله جمع‌آوری اطلاعات و موضوع آنها پرداختند.

مرضیه منصوری زاده نویسنده کتاب بیطال کارشناس ارشد فرهنگ و زبان باستان ایران است که پیش از این کتاب مجموعه ۷۰ روایت کهن را منتشر کرده‌است.
واژه بیطال در زبان محلی به عنوان شکسته‌بند دست و پای انسان است و نویسنده کتاب به چگونگی درمان توسط درمان‌گران محلی، داروهای گیاهی و غیرگیاهی، اعتقادها و مراسم برای مداوای بیماران پرداخته است.
در این کتاب از درمان‌گران محلی اطلاعات درمانی و دارویی گرفته شده و به گفته نویسنده، این اثر ارزش کاربردی در طب نوین ندارد اما برای حفظ جایگاه میراث کهن مردمان این خطه تاثیرگذار است.

کتاب همسایه دریا به نویسندگی محمد مذکوری از جوانان فعال فرهنگی شهر بندرریگ  است که کتاب رونمایی شده را ازطریق  پژوهش و جمع‌آوری اطلاعات از شاعران، نویسندگان، هنرمندان و فعالان در زمینه فرهنگی شهر بندرریگ از قدیم تاکنون به رشته تحریر در آورده‌است. 
در این کتاب به طور خاص به شاعر و نویسنده بندرریگی حاج غلامحسین بندرریگی پرداخته‌است.

در این آیین که با استقبال خوب دوستداران مطالعه و کتاب شهر بندرریگ و  هم استانی‌های بوشهری به صورت بر خط قرار گرفت از  کتاب همسایه دریا به صورت حضوری  و بیطال ازطریق آنلاین رو نمایی شد.

بندرریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =