تامین اکسیژن چالش پیش روی بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد است

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مشکلات جدی بیمارستان های استان به ویژه بیمارستان شهید جلیل یاسوج (بیمارستان معین کرونایی) تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی است.

پرویز یزدان پناه روز جمعه در گفت و کو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هفته جاری ۲۰ تن اکسیژن از استان اصفهان به این استان انتقال داده شده است.

وی افزود: کمبود اکسیژن در حالی است که می توان زیرساخت های تامین اکسیژن را در استان می توان فراهم کرد اما برخی افراد در شهرستان ها ‌همکاری لازم را در این خصوص ندارند و با وجود بودن دستگاه اکسیژن ساز در یکی از شهرستان ها از ارایه آن به دانشگاه علوم پزشکی استان خودداری کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بسیاری از پرستاران و پزشکان در استان درگیر بیماری کرونا شده اند و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه نیروی انسانی در این روزهای کرونایی با مشکل مواجه شده است.

یزدان پناه ابراز داشت: تاکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی در استان شناسایی شده است.

وی تاکید کرد: شمار جانباختگان کووید۱۹ در استان به ۲۷۸ نفر رسیده که ۲۳۲ نفر دارای بیماری زمینه ای و مابقی فاقد بیماری زمینه ای بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون ۴۵۳ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد۱۴ هزار و ۴۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی ابراز داشت: روز گذشته از ۳۶۱ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۶۵ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های کهگیلویه ( ۲۵ درصد)، گچساران(  ۲۴ درصد)، بویراحمد (۱۶)، چرام (٩ درصد)، لنده(٨ درصد)، بهمئی (۶ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند.

یزدان پناه تاکید کرد: بیشترین راه مبتلا شدن به کووید ١٩ از طریق نشست های خانوادگی صورت می گیرد بنابراین لازم است که نشست های خانوادگی به حداقل برسد و حتما رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب در خانواده وجود داشته باشد.

میزان بروز بیماری در استان ۲۵ نفر در هر هزار نفر در استان بوده که این عدد در کشور ۱۰ نفر در هر هزار نفر است.

میزان کشندکی بیماری کرونا در استان ۱.۶ درصد و در کشور ۵.۳ درصد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =