دستگاه‌های اجرایی در تامین امکانات حامی علوم پزشکی کردستان باشند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با توجه به شیوع روز افزون بیماری کووید ۱۹، دستگاه‌های اجرایی و نهادها باید در تامین امکانات مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی را حمایت کنند.

محمدابراهیم زارعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا، مقرر شده دستگاه‌های اجرایی حسب مورد و در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی به امکانات مهمانسراها، وسایل نقلیه با نیروی انسانی جهت اقدامات مقابله‌ای یا قرنطینه بیماران، همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارشنبه و پنجشنبه هفته قبل به ترتیب با ۱۷ و ۱۶ مورد فوت بیشترین آمار مرگ و میر در استان به ثبت رسید، افزود: روز گذشته نیز ۲۴۶ بیمار جدید شناسایی و ۶ نفر هم جان باختند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: در صورت ادامه این روند بدون شک استان با چالش‌های بیشتری مواجه خواهد شد از این رو انتظار می‌رود مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جلمه عدم خروج غیرضرور از خانه، مانع بروز این مشکلات شوند.

وی یادآور شد: همچنین در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

زارعی تاکید کرد: فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۷۲۴ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۴۱۰ نفر در سنندج، ۶۴ نفر در سقز، ۹۰ نفر در مریوان، ۴۶ نفر در قروه، ۴۲ نفر در کامیاران، ۳۱ نفر در بانه، ۱۲ نفر در بیجار، ۱۹ نفر در دیواندره، ۶ نفر در دهگلان و  چهار نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر شنبه اول آذر در مجموع ۱۲ هزار و ۹۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۴۳۱ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده و ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها