هوای کلانشهر اصفهان سالم است

اصفهان- ایرنا- هوای کلانشهر اصفهان روز جمعه بر اساس گزارش مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان در مدار زرد قرار گرفت و همچنین شهرستانهای شاهین شهر، خمینی‌شهر و نجف آباد نیز هوایی سالم دارند.

براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های خیابان استانداری ۸۰، خیابان پروین ۶۱،خیابان رودکی با شاخص ۵۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۲، میدان احمدآباد با ۷۶ و خیابان دانشگاه با شاخص ۸۷ در وضعیت زرد و سالم قرار دارد.

بر اساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان بر مدار زرد است و به این ترتیب اصفهان امروز بمانند روز گذشته هوایی سالم دارد.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۷۱، خمینی‌شهر با شاخص ۷۸ و نجف آباد با شاخص ۷۳ در وضعیت زرد قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.در جدول زیر رنگ های قراردادی برای هر گروه  وضعیت هوا نشان داده شده است. 

جدول شاخص کیفی هوا

  Air Quality Index

   (A Q I)   

           وضعیت               

 Pollution

Standard

Index

 (P S I)
 

۵۰ -  ۰

پاک 

۵۰ - ۰
۱۰۰ - ۵۱

سالم 

۱۰۰ - ۵۱ 
۱۵۰ - ۱۰۱

ناسالم برای گروههای حساس 

 ۲۰۰ - ۱۰۱
 ۲۰۰ - ۱۵۱

ناسالم برای عموم 

 ۲۰۱-۳۰۰ بسیار ناسالم

 ۲۰۱-۳۰۰

  بالاتر از۳۰۰

خطرناک 

 بالاتر از۳۰۰ 
+

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =