فرماندار قدس خواستار همکاری عمومی در اعمال محدودیت‌های کرونایی شد

تهران- ایرنا-فرماندار شهرستان قدس خواستار همکاری عمومی در اعمال محدودیت های کرونایی شد و گفت: عدم همکاری عمومی منجر به اعمال محدودیت‌های بیشتر خواهد شد.

به گزارش روز جمعه فرمانداری شهرستان قدس، «لیلا واثقی» در جلسه ستاد کرونای شهرستان قدس که با حضور اعضای این ستاد در محل سالن اجتماعات سازمان آتش نشانی شهرداری قدس برگزار شد، اظهار کرد: براساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کوید ۱۹، فعالیت ادارات، مشاغل تجاری، خدماتی و بازرگانی، موسسات آموزشی، فرهنگی و مذهبی و تردد های درون شهری و بین شهری متناسب با نوع تاثیرگذاری  بر روند بیماری تعیین و اعلام می‌شود.

وی گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، وضعیت شیوع کرونا در شهرستان قدس نارنجی است، مشاغل سطح ۱ و ۲ با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و فعالیت مشاغل سطح ۳ و ۴ ممنوع است.

واثقی با اشاره به مشکلات ناشی از محدودیت ها بیان کرد: باتوجه به اعمال محدودیت‌ها در سطح شهرستان بعضی از اقشار جامعه دچار مشکلاتی می‌شوند که از طریق کمیته اقتصادی، اقشار کم درآمد و محروم شناسایی و بسته‌های معیشتی توزیع خواهد شد.

وی فعالیت ادارات ضروری شهرستان با دو سوم ظرفیت نیروی انسانی، فعالیت سایر ادارات و ارگان‌ها با ۵۰ درصد نیرو، ممنوعیت تردد پلاک غیربومی بین شهرهای استان‌ها و عدم ممنوعیت تردد از شهر به شهر داخل استان‌های تهران و البرز را از مهم‌ترین مصوبات ستاد کرونا اعلام کرد.

به گزارش ایرنا تا ظهر دیروز(۲۹ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۲۲۳بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۲ هزار و  ۹۳۸نفر بستری و ۵ هزار و ۷۲۲ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =