کیفیت هوای تهران سالم است

تهران-ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -جمعه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۵۸ در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز از شاخص ۹۶  به ۷۱ کاهش پیدا کرد و در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از شاخص ۴۸ به ۳۶ کاهش پیدا کرده و شاخص ازن همچون روز گذشته بر روی عدد ۱۳ قرار داشت.

ایستگاه شهرداری منطقه ۱۶ صدرنشین هوای سالم  

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه۱۶ با شاخص ۲۵، شهرداری منطقه۱۹ با شاخص ۴۶، گلبرگ(منطقه۸) با شاخص ۴۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه سوهانک صدرنشین هوای ناسالم

همچنین ایستگاه‌های سوهانک(منطقه یک) با شاخص ۱۰۴، دانشگاه شهیدبهشتی(منطقه یک) با شاخص ۱۰۲ و پارک سلامت منطقه۱۷ با شاخص ۹۴ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۷۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۴  روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =