هفت هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان کاشان توزیع می‌شود

کاشان- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: هفت هزار بسته معیشتی و اقلام بهداشتی با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا در هفته بسیج بین جامعه هدف این شهرستان توزیع می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ کریم اکبری روز جمعه در نشست خبری مجازی به مناسبت هفته بسیج بیان کرد: این کالاها شامل پنج هزار بسته اقلام بهداشتی و ۲ هزار بسته معیشتی است که بین محرومان و نیازمندان در هفته پیش‌رو توزیع خواهد شد.

وی آموزش همگانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح محله‌ها و برپایی ایستگاه‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان کاشان برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان افزود: برنامه‌های امسال هفته بسیج به علت شیوع بیماری کووید- ۱۹ با شعار «بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرینی» با محوریت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خدمت‌رسانی به مردم در راستای شکستن زنجیره شیوع ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده است.

وی اضافه کرد: برنامه هر پایگاه بسیج یک خدمت با تشکیل ۶۳ قرارگاه جهادی و خدمت‌رسانی که از ۱۳ آبان‌ماه آغاز شده بود، در هفته بسیج با همکاری همه دستگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی، موسسه‌های خیریه و مردم نهاد وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

اکبری همچنین تشریح کرد: رونمایی از کتاب، برگزاری مسابقه‌های فرهنگی، گفت‌وگوهای فرهنگی مجازی، اجرای گشت‌های رضویون در سطح محله‌ها، قدردانی از پزشکان و پرستاران، صدور کارت ایثار برای رزمندگان دوران دفاع مقدس‌، نواختن زنگ مقاومت و صبحگاه به صورت مجازی در قالب نرم‌افزار شاد و برگزاری رزمایش و یادواره مجازی شهید بسیجی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان کاشان است.

مردم کاشان افزون بر یک هزار و ۷۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردند که ۸۸۰ نفر از آنها بسیجی بودند.

نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر بسیجی تا کنون در پایگاه‌های مقاومت و واحدهای بسیج دانش‌آموزی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، اداره‌ها و کارخانه‌ها، اصناف و اقشار تخصصی شهرستان کاشان سازماندهی شدند. 

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =