شکارچی غیرمجاز در درگیری با محیط‌بانان مازندران کشته شد

ساری - ایرنا - مدیرکل محیط‌زیست مازندران مرگ شکارچی غیرمجاز را در درگیری با محیط‌بان در منطقه سوادکوه تایید کرد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این شکارچی یک راس لاشه کل بز ( بزکوهی ) نیز کشف شده است که با تشکیل پرونده در اختیار دستگاه های انتظامی و قضایی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: بررسی بیشتر ابعاد این پرونده باید از سوی کارشناسان انتظامی و قضایی روشن و اطلاع رسانی شود زیرا پرونده از دسترس محیط زیست خارج است.

مدیرکل محیط‌زیست مازندران خاطرنشان کرد: محیط‌بان متهم قتل شکارچی هم اکنون برای بررسی جزییات این حادثه در اختیار مراجع انتظامی و قضایی قرار دارند.

وی اظهار داشت: مناطق حفاظتی سوادکوه در استان مازندران محل زیست بزکوهی ، مرال ، خرس قهوه ای ، پلنگ و چندین گونه از حیوانات مورد حمایت و در معرص انقراض است که محیط‌بانان نیز طبق وظیفه قانونی به صورت شبانه روزی از آن حفاظت می کنند. 
ابراهیمی کارنامی گفت : حادثه روز گذشته در منطقه حفاظتی شهرستان سوادکوه رخ داد و به محض بروز حادثه نیروهای انتظامی و قضایی برای بررسی جزییات وارد منطقه شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست مازندران نیز در باره این حادثه گفت : درگیری محیط‌بان با شکارچی غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع  و حفاظت شده " آریم"  سوادکوه رخ داد.
سرهنگ مسلم آهنگری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این منطقه از چند سال قبل بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط‌زیست کشور به عنوان منطقه حفاظتی و شکار ممنوع  اعلام شد.
شهرستان سوادکوه دارای منطقه حفاظتی به مساحت حدود سه هزار هکتار است که علاوه بر گونه های مهم درخت های جنگل هیرکانی شامل راش، ممرز، ششماد، ملیچ ، توسکا ، دارای گونه های اصلی جانوری از جمله شوکا ، مرال ، پلنگ ، روباه معمولی، شغال ، تشی، گراز، خرس قهوه ای ، کبک، تیهو ، کبک دری و انواع پرندگان شکاری  است.
حدود ۵۳۰ هزار هکتار از اراضی استان مازندران را مناطق حفاظتی تشکیل می دهد و بیش از ۵۰۰ گونه جانوری در این مناطق زیست می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =