اجرای طرح شهید سلیمانی برای مهار کرونا در همدان

همدان - ایرنا- دانشگاه علوم پزشکی و سپاه انصارالحسین(ع) همدان در قالب طرح سپهبد شهید قاسم سلیمانی برای ایجاد محلات سلامت محور تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارشایرنا در این تفاهم نامه که پنجشنبه شب منعقد شد دانشگاه علوم پزشکی و سپاه برای ایجاد "محله سلامت محور" با عنوان طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۳۰۰ مرکز جامع سلامت با همکاری بسیج مردمی از اول آذر فعالیت دارند تا شاهد کاهش تعداد ورودی و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها باشیم.

رشید حیدری مقدم، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام اینکه در موج سوم کرونا که هم اینک استان همدان در حال عبور از آن است روزانه به طور میانگین ۱۵ نفر در استان همدان بر اثر ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست می‌دهند.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان هم گفت: در ماه اول اجرای طرح شهید سلیمانی پیش بینی می‌شود تعداد ورودی به بیمارستان‌ها ۳۰ درصد و مرگ و میرها هم ۱۰ درصد کاهش یابد.

سردا مظاهر مجیدی اضافه کرد: همچنین پیش بینی می‌شود با اجرای طرح محلات سلامت محور، تا پایان سال تعداد ورودی به بیمارستان‌ها ۵۰ درصد و تعداد فوت هم  ۴۰ درصد کاهش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =