امارات سابقه انتقال تسلیحات آمریکا به شبه نظامیان افراطی را دارد

تهران- ایرنا- سناتور کریس مورفی با مخالفت با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکا به امارات از جمله جنگنده اف ۳۵ اعلام کرد: این کشور سابقه انتقال تسلیحات آمریکا به شبه نظامیان افراطی را دارد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، سناتور دموکرات مورفی در پیام توییتری نوشت: امارات متحد آمریکا است، اما گریزی نیست که اماراتی ها سابقه انتقال سلاح های ایالات متحده به شبه نظامیان افراطی را داشته و قوانین بین المللی در لیبی و یمن را نقض کرده اند.

به نوشته مورفی، حداقل آمریکا نباید در روند فروش تسلیحات به این کشور با عجله اقدام کنیم.

سناتور مورفی از جمله یکی از سه سناتورهای آمریکایی است که روز پنجشنبه اعلام کردند که به دنبال ارائه طرحی برای جلوگیری از اقدام دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر در کاخ سفید برای فروش تسلیحات ۲۳ میلیارد دلاری به امارات هستند.

باب منندز و کریس مورفی سناتورهای دموکرات و رند پائول سناتور جمهوریخواه اعلام کردند که چهار قطعنامه جداگانه جهت مخالفت با طرح فروش پهپادها، جنگنده اف ۳۵ و موشک های هوا به هوا به ارزش ۲۳ میلیارد دلار به امارات، ارائه می کنند. 

نمایندگان مجلس آمریکا گفتند که دولت ترامپ به دنبال تسریع در فروش تسلیحات پیشرفته به امارات است.

سناتورهای آمریکایی نیز گفته اند که این تسلیحات شامل جنگنده های پیشرفته جهان، بیش از ۱۴ هزار بمب و مهمات می شود و دومین فروش گسترده پهپادهای آمریکایی به یک کشور به حساب می آید.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که دولت آمریکا فروش تسلیحات پیشرفته به امارات به ارزش ۲۳.۳۷ میلیارد دلار تصویب کرده است.

وی گفت که بسته فروش تسلیحات پیشرفته به امارات شامل ۵۰ فروند هواپیمای اف ۳۵، ۱۸ پهپاد  MQ-۹B و مهمات هوا به هوا و هوا به زمین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =