فعالیت‌های حضوری فرهنگی و هنری خراسان رضوی تعطیل شد

مشهد- ایرنا- همزمان با اجرای محدودیتهای جدید ناشی از شیوع کرونا در کشور، تمامی فعالیتهای حضوری فرهنگی و هنری در خراسان رضوی از اول آذر ماه به مدت دو هفته تعطیل است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در محدودیت‌های دو هفته آینده سالن های سینما، تئاتر، آموزشگاههای هنری، نگارخانه ها، مراکز مهارت آموزی و آموزش زبان در این استان تعطیل است و آموزشها فقط به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 

محمدرضا محمدی افزود: مجموعه فعالیت‌های هنری و سینمایی جزو مشاغل گروه سه هستند و هرگونه فعالیت حضوری در این بخشها متوقف می شود.

وی ادامه داد: ۵۶ سالن سینما، ۱۲ سالن تئاتر، ۳۳ نگارخانه و ۲۵۲ آموزشگاه هنری در خراسان رضوی مشمول محدودیتهای جدید کرونایی هستند.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در محدودیتهای کرونایی تمامی مراکز و فعالیتهای فرهنگی و قرآنی از اول آذر ماه تعطیل است.

افشین تحفه گر افزود:  چاپخانه ها و رسانه ها که جزو مشاغل گروه یک هستند، تعطیل نیستند اما باید تا جایی که امکان پذیر باشد از ظرفیت نیروهای خود به صورت دورکاری استفاده کنند.

وی ادامه داد: ۵۱۰ چاپخانه و ۴۰۰ نشریه، خبرگزاری، پایگاه خبری و رسانه‌های برخط در خراسان رضوی فعالیت دارند.

مشاغل و فعالیتهای گروه دوم شغلی شامل پاساژها و مراکز خرید و فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقه‌های ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی یا شیرینی فروشی، آب میوه و بستنی فروشی، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، آرایشگاههای مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، فرش و موکت فروشی، اسباب بازی فروشی، فروش لوازم خانگی، خدمات چاپ دیجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی، عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی، آتلیه و عکاسی، مشاور املاک، پرده سرا، فروش مبلمان، فروش کیف و کفش، فروش لوازم تحریر، خیاطی، خرازی، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی، شیرینی پزی، خشکبار و آجیل فروشی هستند.

مشاغل گروه سوم شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی می‌شوند.

مشاغل گروه چهارم نیز شامل مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پر برخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه روزی، کافه، قهوه خانه و چای خانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی هستند.

در محدودیتهای جدید کرونایی فقط مشاغل گروه اول مجاز به فعالیت می‌باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =