رعایت نشدن بهداشت زمان افتتاح وپلمب فروشگاهی در سمنان را کوتاه کرد

سمنان- ایرنا- رعایت نکردن شیوه‌نامه های بهداشتی مقابله با کرونا باعث شد تا فروشگاه «هایپر آنلاین» شهر سمنان لحظاتی پس از افتتاح توسط ماموران بهداشت پلمب شود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شامگاه پنجشنبه گزارش داد که ساعاتی پیش و در آستانه اجرای محدودیت های جدید ابلاغی از ستاد ملی کرونا که از روز شنبه اجرا خواهد شد، پس از اعلام گزارش های مردمی مبنی بر وجود ازدحام جمعیت در یک فروشگاه، کارشناسان واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان سمنان بلافاصله در محل حاضر و با بررسی موضوع، مشخص شد یک فروشگاه هایپر آنلاین جدید مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در مراسم افتتاحیه باعث ازدحام جمعیت و نقض دستورالعمل های بهداشتی شده است.
بنا بر این گزارش، کارشناسان واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان سمنان، پس از هماهنگی های انجام شده، در اقدامی به موقع و قاطع، فروشگاه مورد نظر را به دلیل عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پلمب کردند.
دانشگاه علوم پزشکی سمنان تاکید کرده است: نظر به اهمیت سلامت جامعه و همچنین حساسیت شرایط کرونایی به وجود آمده در کشور، کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با قاطعیت تمام با هر شخص یا ارگانی که مخل سلامت جامعه باشد، برخورد قانونی و قاطع خواهند داشت، لذا از تمامی هم استانی ها می خواهیم هر گونه موارد عدم اجرای دستورالعمل های بهداشتی را با سامانه ارتباطی ۳۱۷۰۰ در میان بگذارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر دیروز پنجشنبه گفت: با فوت ۴۷۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۳هزار و ۴۱۷نفر رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری در باره آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۹ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۲۲۳بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد ۲و هزار و  ۹۳۸نفر بستری شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =