۳۸۴ نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: از اسفند سال گذشته تا کنون ۳۸۴ نفر از کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که یک نفر از آنان اولین شهید سلامت استان کردستان شد.

دکتر انور بهرامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کرونا همچنان می‌تازد و برای پیشگیری موثر و کارآمد از این ویروس کشنده، زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است. وی با اشاره به اینکه در هر سه بیمارستان سقز، بیماران کرونایی بستری هستند، افزود: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امام خمینی (ره) راه اندازی شده و ظرفیت پذیرش این مرکز هم افزایش یافته است.

بهرامی با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) سقز تجمیع می‌شود، اضافه کرد: از ابتدای شروع کرونا، ۹ هزار و ۵۱ تست از مردم گرفته شده است.

وی یادآور شد:۲۶ واحد صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، اخطار گرفته همچنین ۲۶ واحد پلمب و پرونده ۴۶ واحد هم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

این پزشک متخصص داخلی با اشاره به خطر ابتلای افراد بالای ۶۰ سال به کرونا افزود: تاکنون ۴۰۰ فرد بالای ۶۰ سال و یک هزار و ۵۰۳ نفر کمتر از این سن به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۰۰ نفر نیز فوت کرده‌اند.

بهرامی با بیان اینکه عادی شدن و بی توجهی مردم به این بیماری از مسایل جدی است لذا اصحاب رسانه باید هشدارهای لازم را در راستایی پیشگیری هرچه بیشتر مردم اطلاع رسانی کند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =