۲ هزار هکتار از زمین‌های رودخانه شور به مالکیت آب منطقه‌ای درآمد

شهرری - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: ٢ هزار و ١٦٤ هکتار از اراضی بستر رودخانه شور در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان به مالکیت آب منطقه ای استان تهران درآمد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، حسن زحمتکش اظهار داشت: تثبیت بخش وسیعی از بستر رودخانه شور موجب جلوگیری از هر گونه دخل و تصرف سودجویان به حریم و بستر رودخانه ها می شود.  

وی با بیان اینکه درخواست صدور سند مالکیت بستر رودخانه شور با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک فشافویه و اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور در سامانه کاداستر تثبیت شد، افزود: مساحت اراضی تثبیت شده بر اساس اعلام مراجع ذیصلاح، دارای بالاترین جانمایی صورت پذیرفته جهت صدور سند مالکیت بستر رودخانه ها می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به تداخل و مجاورت بستر رودخانه شور با اراضی ملی، تثبیت این بخش از بستر رودخانه در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از واگذاری آن به عموم اهمیت ویژه ای دارد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری تاکید کرد: با پیگیری های مداوم کارشناسان این امور و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک حسن آباد فشافویه در آینده ای نزدیک شاهد صدور سند مالکیت برای اراضی تثبیت شده مذکور خواهیم بود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =