میراث‌فرهنگی بوشهر و سمنان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

بوشهر-ایرنا- اداره‌های کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌های بوشهر و سمنان به‌منظور گسترش مناسبات فرهنگی، شناخت ظرفیت‌ها و معرفی قابلیت‌های گردشگری دو استان، پنجشنبه شب تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایرنا، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد معرفی جاذبه‌های هر استان در سایت‌های استان دیگر و موسیقی سنتی، آیین‌ها و غذاهای بومی بوشهر و سمنان در برنامه‌های مناسبتی مختلف معرفی و اجرا شود.

محمد حسین ارسطو زاده افزود: برگزاری وبینارهای تخصصی گردشگری، اجرای برنامه‌های هفته گردشگری، نمایشگاه‌های مشترک و فراهم کردن زمینه برگزاری تور برای گروه‌های فعال گردشگری دو استان از دیگر مواردی است که در این تفاهم‌نامه بیان شده‌است.

وی اضافه کرد: مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه تا پایان سال ۱۴۰۱ است و برای اجرای هرچه بهتر این موارد، معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری دو استان، مسئول اجرای مفاد تفاهم‌نامه هستند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر اظهار کرد: این اقدام گامی در مسیر نشان دادن فرهنگ غنی کشورمان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بیان کرد: آنچه باعث شد که این تفاهم‌نامه شکل گیرد، تفاوت‌های فرهنگی و اقلیمی و شباهت‌های دو استان است.

مهدی جمالی ادامه داد: سمنان ظرفیت‌های لازم برای ایجاد این همکاری و تعامل را دارد و با اجرای تورهای مختلف برای بخش خصوصی و دفاتر خدمات مسافرتی، زمینه این همکاری پررنگ‌تر می‌شود.

وی گفت: هر دو استان در تعداد آثار ثبتی، دفاتر خدمات مسافرتی و هتل آمار نزدیک و مشترکی دارند و این نشان می‌دهد که پیشرفت هر دو استان در زمینه گردشگری و میراث‌فرهنگی به یک اندازه است که با تفاهم‌نامه صورت گرفته این آمار بهبود می‌یابد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سمنان اظهار کرد: بوشهر علاوه بر اقلیم و آب و هوای مطلوب، جاذبه‌های فاخری دارد که سبب شد این استان را به‌عنوان اولین مقصد خود برای همکاری دو جانبه انتخاب کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها