استفاده از ایده‌های خلاقانه برای ترویج نماز در جامعه ضروری است

همدان _ ایرنا _ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز و گرایش و انگیزه بیشتر جوانان و نوجوانان بسوی این فریضه الهی باید به سمت استفاده از ایده‌های بکر، خلاقانه و نوآورانه گام برداشت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد هادی نظیری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اقامه نماز افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بی توجهی به امر نماز است و اگر جوانان بیشتر به سمت نماز گرایش یابند بسیاری از این آسیب ها رفع می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی امروز به عنوان زنگ خطر جامعه مورد توجه مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام نظیری گفت: نماز برای همگان فرصتی ارزشمند است و همه باید از این فرصت وظرفیت مهم برای برطرف کردن دغدغه ها و منویات رهبر معظم انقلاب که همان کاهش آسیب‌های اجتماعی است، استفاده کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: محدوده فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه نماز مانند برخی دستگاه‌ها به فرهنگ‌سازی و اقامه در مجموعه محدود نمی‌شود و از آن‌جا که این سازمان خود از متولیان امر فرهنگ به شمار می‌رود به ترویج نماز در محلات و روستاها می‌پردازد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی همدان نیز  گفت: تهیه محتوای غنی از جمله فیلم‌های آموزشی برای  انتشار در فضای مجازی از اهم اقدامات این اداره کل در راستای ترویج فرهنگ نماز بوده است.

حجت الاسلام داود عباسی عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه و محدود شدن بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، ظرفیت فضای مجازی فرصتی مهم برای توسعه امر نماز است که می‌توان در قالب پیام‌های کوتاه و  چند رسانه‌ای از این ظرفیت استفاده کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز همدان نیز در این خصوص تاکید کرد: غالب فعالیت‌های لازم برای آموزش‌های مربوط به فریضه نماز به سوی فضای مجازی هدایت شده است و عموم مردم مومن و خداجو می‌توانند با مراجعه به سایت قنوت از محتویات آموزشی بارگزاری شده در این حوزه بهرمند شوند.

حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم با بیان اینکه همه اقشار جامعه باید نسبت به اقامه فریضه مهم و انسان‌ ساز نماز احساس مسوولیت کنند، اظهار داشت: امروز جهان کفر با همه توان خود به جنگ دین اسلام آمده و با ترویج آسیب‌های اجتماعی به دنبال بیراهه و به انحراف کشاندن جامعه به ویژه نسل جوان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =