پلمب غذاخوری‌ها و دستگیری متخلف محیط زیست در تالش

آستارا - ایرنا - بازرسان شبکه بهداشت و درمان تالش پنج مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی را به جهت نقض مقررات بهداشتی تعطیل و ماموران محیط زیست این شهرستان، یک شکارچی متخلف را در منطقه حفاظت شده دستگیر کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران بهداشت با قدرت و بدون اغماض از سلامت مردم دفاع می کنند و روز گذشته پنج واحد عرضه غذا و خوراکی را در تالش به علت بی توجهی به پروتکل های بهداشتی تعطیل کردند.

دکتر بختیار حیدرنیا از مردم و اصناف تالش خواست، برای حفاظت از سلامت فردی و اجتماعی در برابر ویروس منحوس کرونا، با ماموران بهداشت همکاری و پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات جانی و مالی برجا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتناب از اجتماعات است.

دستگیری شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده لیسار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش از دستگیری شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده لیسار خبر داد و گفت: روز گذشته ماموران اجرایی پاسگاه جوکندان در حین گشت و کنترل در محدوده تالاب، با شنیدن صدای شلیک گلوله در حاشیه تالاب در محدوده قنبر محله بلافاصله به سوی تالاب عزیمت کردند.

عارف شادکام ادامه داد: در این عملیات، یک قبضه سلاح به همراه لاشه ۲ قطعه مرغابی از شکارچی متخلف ضبط و پرونده تخلف وی جهت رسیدگی و اقدامات قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.

وی افزود: منطقه حفاظت شده لیسار در تالش  با ۳۲ هزار هکتار وسعت در غرب استان گیلان قرار گرفته است و ماموران محیط زیست در حفاظت طبیعت، با متخلفان برابر قانون برخورد می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha