کتابداران دو چرخه‌سوار کانون همدان به دفتر نماینده ولی‌فقیه رسیدند

همدان - ایرنا - همزمان با ششمین روز از هفته کتاب، کاروان شادی کتابداران دوچرخه سوار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان با رکاب زدن به دفتر نماینده ولی فقیه در استان رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان عصر پنجشنبه در این آیین با قدردانی از این حرکت خوب فرهنگی، آن را حرکتی در مسیر بالندگی جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد: این حرکت که در این شرایط ضرورت دارد بتواند در مسیر ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتاب‌خوانی موثر واقع شود.

حجت‌الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی با انتقاد از سرانه پایین مطالعه جامعه آن را یک بحران نامید و تاکید کرد: امید است با ترغیب مردم به مطالعه کتاب، راه را برای ایجاد بالندگی در جامعه تقویت و هموار کنیم.

گفتنی است در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان ضمن اجرای برنامه‌های متنوع کتاب‌محور در سراسر استان و به شکل مجازی، با اقدامی خلاقانه از ابتدای این هفته به همراه مینی‌بوس کتابخانه سیار شهری و چهار مربی دوچرخه سوار و سبدهایی پر از کتاب و گل، ضمن حرکت در شهر و پخش ترانه‌های کودکانه با موضوع کتاب به دیدار مسوولان شهری رفته و با تبریک این هفته به آنها و شهروندان گل و کتاب هدیه کردند.

در سال ۱۳۷۲ خورشیدی ۲۴ آبان به عنوان روز کتاب و کتاب‌خوانی تعیین شد. نخستین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی سال ۱۳۷۲ با پیام مقام معظم رهبری برگزار شد.

 بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» ۲۴ آبان ماه تا ۳۰ آبان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =