خطوط اعتباری ویژه برای توسعه تعاونی‌ها ایجاد شده است

مشهد- ایرنا- معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای حمایت هدفمند از توسعه تعاونی‌ها با کمک بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری، خطوط اعتباری ویژه ایجاد شده است.

محمد کبیری پنجشنبه شب در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه تعاون در مشهد افزود: در این راستا هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای مسکن کارگری و خطوط اعتباری دیگری نیز برای تعاونی‌های دانش‌بنیان، جوانان، زنان و توان یابان ایجاد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بهترین مسیر برای افزایش تاب آوری اقتصادی، تقویت اقتصاد مقاومتی، باز توزیع عادلانه ثروت و ایجاد اشتغال پایدار از طریق جذب سرمایه های خرد بخش تعاون است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال‌ها است که افزایش نقدینگی، کشور را دچار مشکل و تورم کرده است اگر بخواهیم نقدینگی را مهار و ارزش افزوده اقتصادی ایجاد کنیم باید دولت و مجلس ابزار مناسب در اختیار مردم قرار دهند و بهترین ابزار تشکیل تعاونی‌ها است که نقدینگی را تبدیل به ارزش افزوده اقتصادی و اشتغال پایدار می‌کند.

وی افزود: توسعه شفافیت و استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان برای افزایش کارآمدی از شعارهای وزیر تعاون بود که در این راستا کارهای مختلفی انجام شده و در حال انجام است بطوریکه ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی پرداخت و در سایت شفافیت وزارتخانه ثبت شده است. تمامی انتصابات و شرکت‌های زیرمجموعه مشخص است و با آغوش باز پذیرای نقدهای حاصل از شفافیت بوجود آمده هستیم.

کبیری با بیان اینکه ضرورت توسعه بخش تعاون این است که بتوانیم اعتماد عمومی را احیا کنیم ادامه داد: این امر نیازمند شفافیت در تعاون است.

وی گفت: یکی از کارهای دیگری که انجام می‌دهیم اصلاح نظام تسهیلات دهی بصورت هدفمند است تا یک تعاونی بتواند محصولات خود را وارد بازار کند. بر این اساس یک بنگاه پیشران که بازار را می‌شناسد زیر مجموعه‌های خود را حمایت و خرید محصولات آنها را تضمین می‌کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در شرایط تحریم و کرونا همه باید همت کنیم تا بر روی معیشت مردم و کارآفرینان فشار کمتری وارد شود. در شرایطی که دشمن تلاش می‌کند مردم را نسبت به دستاوردهای انقلاب ناامید و بدبین کند توانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم که از جمله آن افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به طور میانگین به میزان ۷۰ درصد است، همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و افزایش ۵۲ درصدی حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه روستایی و عشایری است.

وی ادامه داد: همچنین طی دوسال گذشته سود شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از چهار هزار میلیارد تومان به ۲۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که امیدواریم این اقدامات خوب با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیشتر شود.

کبیری با اشاره به معطلی ۹ ساله قانون اصلاح بخش تعاون در مجلس شورای اسلامی هم گفت: امیدواریم این قانون هر چه زودتر تعیین تکلیف شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =