هشدار کارشناسان سلامت به تعلل دولت ترامپ برای انتقال قدرت به بایدن

تهران- ایرنا- دهها کارشناس بهداشت عمومی آمریکا در نامه‌ای هشدار دادند که در صورت عدم روند انتقال دولت ترامپ به بایدن، جان شهروندان آمریکایی در خطر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، واشنگتن پست پنجشنبه شب نوشت، کارشناسان بهداشت عمومی در نامه‌ای به امیلی مورفی مدیر اداره خدمات عمومی آمریکا، هشدار دادند که با وجود افزایش شیوع ویروس کرونا تعلل در انتقال قدرت جان شهروندان به خطر خواهد افتاد. 

براساس نامه کارشناسان بهداشت که شامل محققان نیز می‌شود، دوران انتقال به طور خاص بحرانی است. 

در نامه کارشناسان بهداشت آمده است که با توجه به بحران بهداشت عمومی پیش روی آمریکا، ضروری است که شما (دونالد ترامپ) بلافاصله تحت قانون انتقال ریاست جمهوری، جو بایدن را به عنوان رئیس جمهوری منتخب کشور تعیین کنید. 

کارشناسان بهداشت آمریکا بر این باورند که انجام این کار (انتقال قدرت) تیم بایدن را قادر می‌سازد تا با مقامات اصلی بهداشت در دولت ترامپ ارتباط برقرار کند و یک پاسخ قوی و هماهنگ به بیماری همه گیر فراهم کند. 

باتوجه به عدم دسترسی تیم بایدن به گزارش‌های محرمانه در مورد واکسن کرونا، سناتور لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواهان و یار نزدیک ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که ترامپ را برای ارائه گزارش‌های اطلاعاتی به بایدن ترغیب خواهم کرد.

نگرانی‌ها در مورد عدم ارائه گزارش‌های محرمانه صورت گرفته در باره واکسن کرونا توسط دولت ترامپ به بایدن در حالی مطرح می شود که شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد که طبق بررسی‌های انجام شده واکسن تولیدی این شرکت برای جلوگیری از ابتلا به بیماری همه گیری کرونا در ۹۵ درصد موارد موثر بوده است.

فایزر در نظر دارد تا روزهای آینده به طور رسمی از مقام‌های آمریکا برای استفاده از واکسن ویروس کرونا درخواست مجوز کند. این شرکت داروسازی اعلام کرده است که واکسن تولید شده از افراد مسن که بیشتر از دیگران در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر هستند محافظت خواهد کرد.

شرکت داروسازی «مدرنا» نیز چند روز پیش اعلام کرده بود که واکسن تولیدی این شرکت نزدیک به ۹۵ درصد موثر خواهد بود. شرکت فایزر اما با داده‌های جدید خود در نظر دارد به طور اضطراری از مقام‌های بهداشتی آمریکا درخواست کند تا مجوز استفاده از واکسن این شرکت را صادر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =