اعمال محدویت کرونایی وضعیت قرمز در پیشوا از اول آذرماه

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: با توجه به حاکم بودن وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در پیشوا، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند شیوع این بیماری،همزمان با سراسر کشور از اول آذرماه در پیشوا اجرا می‌شود.

حسین عباسی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا که در محل فرمانداری پیشوا برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا در شهرستان پیشوا و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در سطح شهرستان از روز شنبه اول آذرهستند.
وی افزود: با هدف کاهش تردد مردم در شهر، حضور کارکنان ادارات به یک سوم کاهش یافته و مدیران می‌توانند با مرخصی و دورکاری سایر پرسنل به طوری که در خدمت‌رسانی به مردم وقفه ایجاد نشود، موافقت کنند. 
وی تصریح کرد: به دلیل قرمز بودن وضعیت پیشوا و بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد درون‌شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع است. 
عباسی گفت: با توجه به هوشمند بودن این طرح، هر هفته با در نظر گرفتن وضعیت شیوع کرونا در شهرستان و پس از بررسی و ارزیابی نسبت به تغییر محدودیت‌ها تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی مهمترین اصل در اجرای مؤثر محدودیت‌های کرونایی را همراهی مردم اعلام کرد و افزود:اجرای این طرح مستلزم اطلاع‌رسانی مطلوب و گسترده  است و تلاش می‌شود که این محدودیت‌ها با همکاری هلال احمر، بسیج و شبکه بهداشت سایر دستگاه‌ها در ابعاد نظارتی، قضائی، هماهنگی و ...  به بهترین نحو انجام شود.
عباسی گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که برای فعالیت اصناف اعمال خواهد شد انتظار می‌رود همچون گذشته با اجرای طرح همراهی کنند.
فرماندار پیشوا تأکید کرد: درصورت عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا واحدهای متخلف پلمپ خواهند شد و با افرادی که در روند اجرای طرح محدودیت‌ها اخلال کنند، برخورد انتظامی و قضائی می‌شود.
وی همچنین از اجرای طرح "شهید سلیمانی" با هدف غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی در پیشوا خبر داد و افزود: طرح "شهید سلیمانی" با هدف غربالگری و شناسایی بیماران با محوریت محلات اجرا می‌شود که اولویت آن قرنطینه خانگی و ارائه آموزش‌های پیشگیرانه است.
عباسی گفت: متولی اجرای این طرح شبکه بهداشت است که با کمک سپاه و نیروهای داوطلب بسیجی در مناطق مختلف شهرستان اجرایی می‌شود.
وی افزود: اقدامات لازم برای آماده‌سازی و تجهیز نقاهتگاه دانشگاه آزاد صورت گرفته و در صورت لزوم از ظرفیت آن برای قرنطینه بیماران کرونایی استفاده خواهد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۳۸ نفر از آنها بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۱۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.
 وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون ۵۸۳ هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =