اتاق فلسفه اسلامی در دانشکده علوم اجتماعی بلاروس تاسیس می شود

تهران- ایرنا- با همکاری دانشگاه‌های ایرانی، "اتاق فلسفه اسلامی" در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه دولتی بلاروس تاسیس می‌شود.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس به مناسبت روز جهانی فلسفه با حضور در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه دولتی این کشور با وادیم گیگین رئیس این دانشکده دیدار و درخصوص راهکارهای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی بین دو کشور در رشته فلسفه تبادل نظر کرد.

در این دیدار توافق شد با همکاری دانشگاه‌های ایرانی، "اتاق فلسفه اسلامی" در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه دولتی بلاروس تاسیس شود.

طرفین همچنین درخصوص تبادل استاد و دانشجو، مبادله کتاب و متون درسی، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، برگزاری نشست های علمی و انجام پروژه های تحقیقاتی بین دانشگاه‌های ایرانی و دانشگاه دولتی بلاروس در حوزه فلسفه اسلامی رایزنی کردند.

در ادامه این برنامه یاری در نشستی با اساتید دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی درخصوص مکاتب مختلف فلسفه اسلامی و نقش دانشمندان و دانشوران ایرانی در رشد و بالندگی فلسفه اسلامی سخنرانی کرد.

آخرین برنامه سفیر ایران در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی، بازدید از کتابخانه مرکزی این دانشکده و اهداء بیش از ۷۰ جلد از آثار اندیشمندان ایرانی در حوزه فلسفه و علوم اجتماعی به زبان های روسی و انگلیسی به این کتابخانه بود.

در میان آثار اهدا شده کتابهایی در ارتباط با سیاست و حکومت در اسلام و مکاتب مختلف فلسفه اسلامی (فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه) از حضرت امام خمینی(ره)، علامه محمد حسین طباطبایی، استاد شهید مرتضی مطهری، دکتر حسین نصر وجود داشت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha