۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 84116504
۱ نفر

برچسب‌ها

آموزش مجازی مدارس اصفهان در آذرماه ادامه دارد

اصفهان - ایرنا - معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: آموزش مجازی کلاس‌های درس در همه شهرستان‌های استان در آذر ادامه دارد اما مراکز آموزشی در شهرستان‌های قرمز تعطیل هستند.

به گزارش ایرنا، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از سیدمحمد میرپور اعلام کرد: با توجه به بخشنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در باره طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند ویروس کرونا، همه مراکز آموزشی در شهرهای دارای وضعیت قرمز بطور کامل تعطیل است و کلیه کلاس‌های درس بصور مجازی برگزار می‌شود.

میرپور با اشاره به محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ افزود: در طرح مذکور، نحوه فعالیت اداره‌ها و حضور کارکنان در محل خدمت در وضعیت زرد، نارنجی و قرمز از نظر فراگیری و شیوع بیماری بر اساس ضوابط مُصوب ستاد ملی مدیریت کرونا بصورت هفتگی توسط وزارت بهداشت برای هر یک از شهرها اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: همه اداره‌های آموزش‌ و پرورش موظفند ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی دانش‌آموزان و شهروندان به سامانه‌های ارائه خدمات آموزشی و سایر خدمات را بصورت فراگیر و در اسرع وقت، فراهم و زیرساخت‌های لازم برای انجام دورکاری توسط کارکنان را ایجاد کنند.

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره آموزش و پرورش اصفهان گفت: در شهرهای دارای وضعیت زرد، ارائه خدمات با حضور دوسوم کارکنان، شهرهای نارنجی با حضور ۵۰ درصد از کارکنان و شهرهای دارای وضعیت قرمز با حضور حداکثر یک سوم کارکنان صورت خواهد گرفت.

میرپور ادامه داد: مدیران مدارس موظفند بطور مستمر حضور دانش‌آموزان و معلمان را در سامانه‌های آموزشی مجازی پایش و جریان یادگیری را مدیریت و راهبری کنند.

وی خاطرنشان کرد: نحوه حضور عوامل اجرایی مدرسه در وضعیت نارنجی و زرد به‌منظور ارائه خدمات به والدین و دانش‌آموزان توسط مدیر مدرسه با رعایت بخشنامه‌های ارسالی به مدارس تعیین خواهد شد.

میرپور تصریح کرد: کارکنانی که مسوولیت حفاظت فیزیکی و نگهداری تاسیسات و سامانه الکترونیکی را برعهده دارند، موظفند در محل کارشان حضور یابند و وظایف خود را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار واحد آموزشی استان اصفهان مشغول تحصیل هستند.

محدودیت‌های جدید برای کنترل ویروس کرونا از اول آذر در کشور اجرا می‌شود.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی استان اصفهان، شهرستان‌های بُرخوار، بویین میاندشت، چادگان، خوانسار، خور و بیابانک، دهاقان، سمیرم، شاهین شهر و میمه، فریدونشهر و نجف‌آباد در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند.

در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰ بیمار دارای علائم ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، تاکنون بیش از ۸۰۱ هزار نفر در کشور بطور قطعی به کرونا مبتلا شده که از میان آنها بیش از ۴۲ هزار نفر جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها