افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های تالش پیگیری می‌شود

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تالش گفت: آرد شهرستان بر اساس سرشماری سال ۹۵ اختصاص می‌یابد و با توجه به افزایش جمعیت طی سال‌های گذشته و با لحاظ جمعیت شناور و گردشگر، افزایش میزان سهمیه آرد را پیگیری می‌کنیم.

مریم آقابابایی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آرد نانوایی های یارانه ای از کارخانه آرد مروارید آستارا و آرد یارانه ای نانوایی های آزادپز از کارخانه های مختلف آرد تهیه می شود.

وی افزود: مدیر یکی از کارخانه های آرد، بی کیفیت بودن آرد را ناشی از مرغوب نبودن گندم وارده به کارخانه دانست و به دنبال پیگیری های فرمانداری و اداره صنعت، معدن و تجارت تالش، قول داد برای تامین گندم با کیفیت تلاش کند.

وی میزان سهمیه آرد نانوایی های یارانه ای و خانه پز تالش را ۴۶ هزار و ۱۹۰ کیسه اعلام کرد و گفت: سهمیه هر واحد نانوایی شهرستان بر حسب سرانه جمعیت محله یا منطقه مربوطه اختصاص می یابد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تالش با اشاره به جدیت در برخورد با تخلفات نانوایی ها ادامه داد: در نیمه نخست امسال از ۴۱۲ نانوایی این شهرستان ۷۵۰ بار بازرسی شده و ۱۰۶ پرونده تخلف مربوط به کم فروشی، گرانفروشی و تعطیلی خودسرانه با ارزش یک میلیارد و ۸۱۸ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۵۸۱ ریال تشکیل شده است.

وی گفت: در تالش ۴۱۲ واحد نانوایی فعال است و از این تعداد ۲۹۸ واحد دارای نان با قیمت مصوب یارانه ای و ۱۱۴ واحد آزادپز است.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویر نان بی کیفیت و بحث در خصوص علت کاهش کمی و کیفی نان و تشکیل صف های بلند در مقابل نانوایی های تالش، بررسی موضوع را از ایرنا خواستار شده بودند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =