نیاز کرمانشاه به خون اضطراری است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل انتقال خون کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت ذخایر خونی در استان کاهش چشمگیری دارد، گفت: نیاز ما به اهدا خون توسط افراد اضطراری است.

پژمان صالحی فر روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونا استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: تا مهرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ذخایر خونی ما ۲۵ درصد کاهش داشت اما از آبان ماه این کاهش به وضعیت خطرناک ۵۰ درصدی رسیده است.
وی با بیان اینکه میزان مراجعات روزانه از ۲۵۰ نفر به کمتر از ۱۲۰ نفر کاهش یافته است، افزود: باید مردم را به اهدا خون ترغیب کنیم تا بتوانیم جوابگوی نیازهای بیماران باشیم.
مدیرکل انتقال خون کرمانشاه با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا مردم‌ را برای مراجعه به مراکز انتقال خون نگران کرده است، گفت: تمام نکات بهداشتی لازم به منظور حفظ سلامت مردم در مراکز اهدا خون رعایت می شود و هیچ‌ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
صالحی فر ادامه داد: از دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد تقاضا داریم که کارکنان و اعضای خود را نسبت به اهدا خون تشویق کنند.
به گفته وی، مرکز ثابت خونگیری کرمانشاه همه روزه حتی روزهای جمعه از ساعت هفت صبح تا ۱۹ یکسره فعال است ضمن اینکه مرکز کانکس موقت شهرک مسکن کرمانشاه نیز از امروز از ۹ صبح تا ساعت ۱۳ فعالیتش را آغاز کرده است.
مدیرکل انتقال خون کرمانشاه، همچنین از بهبود یافتگان کرونا تقاضا کرد که به منظور کمک به بیماران پلاسما خون اهدا کنند.
صالحی فر توضیح داد: افرادی که از کرونا بهبودی یافته اند لازم است به شکرانه سلامتی هم که شده پلاسمایشان را اهدا کنند چرا که پادتن های آنها تا نهایت چهار ماه در بدنشان دوام خواهد آورد.

سرخط اخبار استان‌ها