فرماندار چاراویماق: واحدهای نقض‌کننده پروتکل‌ها پلمب می‌شوند

مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق گفت: واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها را نقض کنند پلمب می‌شوند.

به گزارش ایرنا، رسول یعقوبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا، وضعیت چاراویماق را نارنجی عنوان کرد و گفت: فعالیت گروه های شغلی یک و ۲ با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی مجاز است اما در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ضمن برخورد قانونی، واحد صنفی متخلف به مدت ۲ هفته پلمب خواهد شد.
وی گفت: همچنین نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا ادامه دارد و در اجرای پروتکل های بهداشتی با هیچ کس تعارف نداریم.
یعقوبی افزود: نحوه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی و هماهنگی در این حوزه، متناسب با وضعیت و روند بیماری کرونا در شهرهای کشور است.
وی گفت: با توجه به وضعیت نارنجی چاراویماق، فعالیت نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه های ارایه دهنده خدمات ضروری و مرتبط با خدمات اساسی با حضور دو سوم کارکنان خواهد بود.
وی افزود: همچنین فعالیت بقیه دستگاه های اجرایی شهرستان با یک دوم کارکنان خواهد بود.
یعقوبی اضافه کرد: همچنین فعالیت مشاغل گروه های شغلی۳ و ۴ به مدت ۲ هفته تعطیل بوده و در صورت مشاهده ضمن برخورد قانونی و قضایی، واحد متخلف به مدت ۱۵ روز پلمب خواهد شد.
وی ادامه داد: نماز جمعه، مساجد، مراسم های مذهبی و ختم نیز تا اطلاع بعدی تعطیل است.
وی با انتقاد از برگزاری مراسمات عروسی و مذهبی در روستاهای شهرستان گفت: برگزاری مراسم عروسی با توجه به اینکه عامل اصلی و کانون شیوع ویروس کرونا در شهرستان هستند تا اطلاع بعدی ممنوع و با توجه به تصمیم ستاد و دستور دستگاه قضایی با متخلفان برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.
یعقوبی گفت: همچنین ورود تمامی خودروهای پلاک غیر بومی به این شهرستان تا ۲ هفته ممنوع بوده و در صورت بی توجهی با اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی جریمه خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرها با وضعیت نارنجی به سایر شهر تا اطلاع بعدی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی یکبار در ۲۴ ساعت افراد خاطی جریمه خواهند شد.
وی اضافه کرد: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای نارنجی ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط اکیپ های مستقر در محل تعیین شده و پلیس راهور با اعمال جریمه ۵۰۰هزار تومانی یکبار در هر ۲۴ ساعت جریمه خواهند شد.
وی گفت: با توجه به وضعیت شهرستان، بازارهای هفتگی تا عادی شدن وضعیت تعطیل بوده و حضور دستفروشان در خیابان های سطح شهر ممنوع و در صورت مشاهده با افراد خاطی برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.
شهرستان چاراویماق با حدود ۳۲ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =