۱۱۷ هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد فارس توزیع شد

شیراز-ایرنا- برگزاری رزمایش مهرورزی،۱۱۷ هزار بسته معیشتی، یک هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه، ۵۰۰ پنل خورشیدی، سه هزار تبلت دانش آموزی را راهی منازل نیازمندان فارس کرد و همچنین ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق محروم این استان نیز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا،رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور پنجشنبه در آیین آغاز رزمایش مهرورزی استان فارس،گفت: رزمایش مهرورزی در فارس آغاز و بیش از ۱۱۷ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان این استان توزیع شد.

مرتضی بختیاری افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از  ٢٩٩ میلیارد تومان در سال ٩٨ با کمک خیران جمع‌آوری و به نیازمندان اهدا کرده است.

وی ادامه داد: ٣٧٨ میلیارد تومان طی هفت ماهه اول امسال خیران به نیازمندان استان فارس کمک کرده‌اند و کمیته امداد فارس توانسته‌اند این میزان کمک را از خیران جمع‌آوری کند.

بختیاری تصریح کرد: در همایش مهرورزی بیش از ١١٧ هزار بسته معیشتی که هر بسته بالغ بر ٣٠٠ هزار تومان ارزیابی شده است به نیازمندان اهدا خواهد شد و ٣ هزار تبلت نیز به دانش‌آموزان این استان اهدا می‌شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در آیین مهرورزی استان فارس بیش از یک هزار و ۵٠٠ جهیزیه تهیه و بین نوعروسان یتیم استان توزیع خواهد شد، گفت: بیش از ٨٠٠ واحد مسکونی نیز در قالب طرح مهرورزی در فارس افتتاح و به نیازمندان این استان اهدا خواهد شد و همچنین در مجموع افزون بر ٣٣٠ میلیارد تومان تسهیلات نیز به مددجویان تحت پوشش این استان داده می شود.

وی با بیان اینکه کمیته امداد برای ایجاد اشتغال پایدار خانواده‌های مددجویان اهمیت ویژه‌ای قائل است،گفت: در همین راستا امروز ۵۰۰ پنل خورشیدی تولید برق در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد که درآمدزایی خوبی برای خانوارهای تحت پوشش ایجاد خواهد کرد.

 کاهش تعاملات اجتماعی ضامن سلامتی است

استاندار فارس نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی از ابتدای آذرماه گفت: در این شرایط بحرانی ناشی از شیوع کرونا، بزرگ‌ترین کمک به یکدیگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و کاهش تعاملات اجتماعی به سلامت جامعه کمک خواهد کرد.

عنایت‌الله رحیمی افزود: در راستای حمایت از سلامت جامعه و کاهش همه‌گیری کرونا محدودیت‌های جدیدی از شنبه آینده اعمال می شود تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود. 

وی ادامه داد:‌ در این شرایط بزرگ‌ترین کمک به یکدیگر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است و اگر تعاملات اجتماعی کاهش یابد موجب خواهد شد جامعه به سمت سلامتی حرکت ‌کند.

استاندار فارس اضافه کرد: محدودیت‌های اخیر برای مردم سختی‌هایی به همراه خواهد داشت اما در راستای حمایت از سلامتی جامعه باید این محدودیت‌ها در جامعه نیز ایجاد تا علاوه بر افراد جامعه کمک ویژه‌ای نیز به کادر درمان شود.

وی اظهار داشت: همراهی و همدلی که در میان ارکان مدیریت استانی در کنار فعالیت‌های خیرین وجود دارد موجب شده تا حمایت خوبی از نیازمندان استان فارس شود.

وی بیان کرد: کمک به اشتغال و ایجاد سر پناه برای نیازمندان استان فارس منجر به کاهش بیکاری در این قشر شده و این افراد توانسته‌اند در کشور منشأ اثر باشند.

رحیمی ادامه داد: مردم همواره در جامعه توانستند منشأ اثرات ویژه‌ای شوند و می‌توان از این ظرفیت در راستای برطرف شدن مشکلات موجود در جامعه بهره‌برداری کرد.

بازاندیشی تفکرات بشری با شیوع کرونا

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این آیین گفت: کرونا بازاندیشی در بسیاری از تفکرات بشری را ایجاد کرد، نگاه غالب در راستای ادامه حیات بشری در اروپا اینگونه است که برای حفظ بقا باید جنگید اما در باور اسلامی نگاه این است که مردمی شامل رحمت خداوندی خواهند شد که به سایر انسان‌ها رحم کنند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: کرونا باعث توجه بیشتر به موضوع فلسفه و ذات انسانی بیش از گذشته شد و موضوع حمایت از محرومین از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به نیازمندان بیان کرد: در ایران توجه اساسی به محرومین می شود و این موضوع در کشور ملاک این است که باید حامی مناسبی برای محرومان بود.

امام جمعه شیراز بیان کرد: تجربه بیماری کرونا نشان داد انسانی ماندگار است که به هم‌نوعان خود رحم داشته باشد و انسانی که به دنبال نابودی افراد است از میان خواهد رفت.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش پایانی سخنان خود گفت: افرادی که به دنبال مهرورزی هستند، در طول تاریخ ماندگار خواهند شد.

مهرورزی ۳۳۰ میلیارد تومانی خیران فارس به نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز در این آیین اعلام کرد: در رزمایش مهرورزی بیش از ٣٣٠ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی در راستای حمایت از نیازمندان این استان در نظر گرفته شده است.

محمد بذرافشان افزود: در قالب اجرای این رزمایش بالغ بر ١١٧ هزار بسته معیشتی، هزار و ۵٠٠ سری جهیزیه ، افتتاح ٨٠٠ واحد مسکونی در مناطق محروم و  ۵٠٠ پنل خورشیدی، توزیع ٣ هزار تبلت دانش‌آموزی، توزیع دو هزار وسائل گرمایشی در اختیار نیازمندان فارس قرار خواهد گرفت.

بدرافشان با تأکید بر اینکه بیش از ۴ میلیارد تومان توسط خیرین در راستای تهیه تبلت‌های دانش‌آموزی در این استان جمع‌آوری شده است، گفت: استاندار فارس تأکید ویژه‌ای بر طرح هر کارمند یک حامی داشته و این طرح نیز در استان بیش از سایر مناطق کشور مورد توجه است.

وی ادامه داد: خیرین نیک‌اندیش استان فارس در زمان شیوع ویروس کرونا توانسته‌اند خدمات ارزنده‌ای با ایجاد وحدت در استان فارس انجام دهند و این در حالی است که هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف نیز در کمک به محرومین وجود داشته است.

بذرافشان در خصوص رزمایش کمک مومنانه نیز بیان کرد: دو مرحله رزمایش کمک مومنانه در استان فارس برگزار شد و در برگزاری این رزمایش‌ها شاهد همکاری دستگاه‌های مختلف بودیم در مرحله اول این رزمایش بیش از یک میلیون و ٢٠٠ هزار پرس غذای گرم در میان نیازمندان توزیع شد و در این مرحله  ٢٧٠ هزار بسته معیشتی نیز در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =