چهارمحال و بختیاری برای مقابله با سیلاب احتمالی آماده شد

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام هماهنگی بین‌دستگاهی در این استان از آمادگی برای مقابله با وقوع سیلاب احتمالی در روزهای آینده خبر داد.

مجید نظری روز پنجشنبه در نشست فوری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این استان افزود: بارندگی و سیلاب‌های بهار سال گذشته اگر چه باعث ایجاد مشکلاتی در ارائه خدمات به مردم در برخی نقاط استان شد و خسارت بسیاری به بخش‌های زیرساختی و عمرانی استان وارد کرد اما همراه با تجربیات بسیاری بود.

وی با اشاره به خشکسالی‌های یک دهه اخیر استان، وقوع بارش‌های موثر را یکی از نیازهای استان در شرایط کنونی دانست و گفت: با این وجود ممکن است بارش‌ها در برخی مقاطع سیلابی باشد و علاوه‌بر اینکه می‌تواند در بهبود ذخایر و منابع آبی استان موثر باشد با خسارت‌هایی همراه می‌شود که با هماهنگی بین دستگاهی باید تا می‌توان از شدت این خسارت‌ها کاست.

نظری تصریح کرد: در همین راستا شناسایی مناطق و مکان‌های حادثه‌خیز استان باید در اولویت کاری دستگاه‌های خدمات‌رسان قرار گیرد تا به دنبال آن  برنامه‌ریزی و آمادگی بیشتر برای رویارویی با حوادث طبیعی بیش از پیش ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: مدیران و کارشناسان در انجام امور محوله و وظایف سازمانی خود از بخشی‌نگری دوری کنند و تعامل و همکاری را اساس کار خود قرار دهند .

نظری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مستمر به مردم در خصوص شرایط جوی و وضعیت جاده‌های استان به ویژه در فصل بارندگی و سرما را امری ضروری و مهم دانست و خاطر نشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان با بهره‌گیری از ظرفیت فضای شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

به گزارش ایرنا ، بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، با ورود یک سامانه بارشی به این استان از روز جمعه، بارش برف و باران بسیاری از مناطق استان را فرا می‌گیرد و در ارتفاعات منجر به وقوع کولاک برف می‌شود.

بر اساس این گزارش فعالیت سامانه بارشی در شهرستان‌های کوهرنگ، فارسان، اردل، لردگان و کیار بیش از دیگر مناطق استان پیش‌بینی شده است و امکان وقوع سیلاب، آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل‌ها وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =