۶۰ هزار نفر از جمعیت کاشمر و کوهسرخ عضو بسیج هستند

مشهد- ایرنا- جانشین ناحیه مقاومت بسیج کاشمر گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر از جمعیت شهرستانهای کاشمر و کوهسرخ عضو بسیج هستند.

سرهنگ عباس صفایی پنجشنبه شب در نشست خبری افزود: امام راحل در سال ۱۳۵۷ در حالی بسیج را تشکیل دادند که دو نظام سلطه جهانی در شرق و غرب حاکمیت جهان را برعهده داشتند.

وی ادامه داد: امام راحل در آن سالها با شعار نه شرقی نه غربی،  جمهوری اسلامی انقلابی را برپا کردند که با نظام حاکم برجهان کاملا متفاوت بود.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج کاشمر با بیان اینکه امام خمینی (ره) با اتکا به خداوند متعال و توکل به مردم توانست این انقلاب را به پیروزی برساند، گفت: چون مشخص بود که نظام استکبار نسبت به این موضوع بی تفاوت نخواهد بود و از سویی چون امام راحل فتنه هایی را که بر این انقلاب تحمیل خواهد شد پیشبینی می‌کرد، با آن نگاه حکیمانه ای که داشتند و همان گونه که انقلاب را با اتکای به مردم به پیروزی رساندند، دستور تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را دادند.

وی افزود: در هر جا که انقلاب با مشکل مواجه شده و هر فتنه ای که استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران به پا کرده، بسیج پیشروترین نیرو برای رفع مشکلات و خنثی کردن توطئه ها بوده است.

سرهنگ صفایی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس اگر بسیج در کنار سایر نیروهای مسلح نبود بدون شک چنین وضعیتی نداشتیم، ادامه داد: در شهرستان های کاشمر و کوهسرخ بیش از ۹ هزار رزمنده، ۱۸۰۰ جانباز و بیش از ۶۰۰ شهید داریم که در راه دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند. 

وی گفت: همان تفکر بسیجی بود که تا به امروز انقلاب را سرپا نگه داشته است و هم اکنون بسیاری از بسیجیان به صورت گمنام در روستاها برای محرومیت زدایی تلاش می کنند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج کاشمر با بیان اینکه همزمان با هفته بسیج برنامه های متنوعی در شهرستانهای کاشمر و کوهسرخ برگزار می شود افزود: این برنامه ها در قالب رزمایش های هفت گانه پایگاههای مقاومت این دو شهرستان برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: در این هفته ۳۵ سری جهیزیه که به صورت مشارکتی تهیه شده و ۴۰۰ کیسه برنج و ۸۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان این دو شهرستان توزیع خواهد شد.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =