اعلام جرم علیه دو مدیر و دستگیری ۱۷ دختر و پسر در گلستان

گرگان - ایرنا - اعلام جرم علیه دو مدیر اداره منابع طبیعی به اتهام کوه خواری و دستگیری ۱۷ دختر و پسر در مهمانی مختلط شبانه از جمله اخبار قضایی امروز پنجشنبه استان گلستان است.

به گزارش ایرنا؛ دادستان شهرستان گالیکش در شرق گلستان علیه دو نفر از مدیران منابع طبیعی استان به اتهام کوه‌خواری اعلام جرم کرد.

رییس دادگستری گلستان در این باره اظهار داشت: با اعلام گزارش یکی از کارکنان منابع طبیعی گالیکش مبنی بر کوه‌خواری در روستاهای پادُلدُل و پَنو ؛ موضوع در دستور کار دادستان شهرستان قرار گرفت.

هادی هاشمیان اظهار کرد: بررسی‌ اولیه نشان داد پیمانکار مربوطه بدون دریافت مجوز و با هماهنگی برخی مدیران منابع طبیعی گلستان اقدام به برداشت از سطح پنج هزار مترمربع از کوه‌های چارمازی و یالق آق قزی شهرستان گالیکش کرده است.
وی بیان داشت: برداشت از کوه در حالی صورت گرفته که با اعلام نظر کارشناسی به علت خطر رانش فعالیت در منطقه ممنوع بوده از دیگر سو بر اساس قراردادهای آبخیزداری پیمانکار باید مصالح ساختمانی مورد نیاز را خودش تامین کند و حق برداشت از کوه را ندارد و مهم‌تر از همه این که در جنگل‌های هیرکانی صدور مجوز معدن ممنوع است.
وی با بیان اینکه پرونده اتهامی دو مدیر منابع طبیعی گلستان در دادسرای مرکز استان (گرگان) رسیدگی خواهد شد، افزود: برای پیمانکار متخلف هم به اتهام مباشرت در تخریب و تصرف منابع طبیعی اعلام جرم شده است.

به گزارش دیگر ایرنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی در غرب گلستان گفت: شب گذشته ۱۷ جوان در یک میهمانی مختلط در روستای اطراف این شهرستان دستگیر شدند.

امیر باقری اظهار داشت: جدای از ممنوعیت اجتماعات به علت کرونا؛ این افراد مهمانی غیر متعارف برگزار و آلات موسیقی داشتند که موضوع در مرجع قضایی رسیدگی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =