۳۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84116405
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات تیم‌های ورزشی در شرایط کرونایی

مشهد- ایرنا- برگزاری لیگ برتر بسکتبال و دیگر رشته‌های ورزشی در شرایط کرونایی باعث شده است برنامه ریزی تیم‌ها برای مسابقات خود در لیگ بر هم خورده و نتوانند طبق برنامه‌ ریزی قبلی کارهای خود را انجام دهند.

برنامه‌ریزی تیم‌ها برای هر مسابقه با توجه به حریف فرق می‌کند و در لحظات نزدیک به هر بازی در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونای بازیکنان حریف، بازی‌ها لغو و ممکن است حریف مسابقه هم تغییر کند بطوریکه همین اتفاق برای تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسای مشهد رخ داد. تغییر حریف نیز برنامه ریزی تیم را برای بازی به هم می‌ریزد.

تیم آویژه صنعت که سومین سال حضور خود را در لیگ تجربه می‌کند، امسال در نخستین بازی و در دیدار رفت، روز هفدهم آبان با نتیجه ۷۶ بر ۷۳ و در بازی برگشت روز هجدهم آبان با نتیجه ۶۸ بر ۵۲ بازی را به تیم شورا و شهرداری قزوین واگذار کرد.

مسابقه برگشت در حالی برگزار شد که قرار بود تیم آویژه صنعت در روز هجدهم آبان دیدار رفت خود مقابل تیم اکسون تهران را برگزار کند. باتوجه به لغو این بازی، به پیشنهاد فدراسیون و توافق دو باشگاه آویژه صنعت و شهرداری قزوین، بازی برگشت دو تیم در روز هجدهم آبان برگزار شد.

این مسائل غیرمترقبه باعث شده است مشکلات تیم‌ها هم از نظر مسائل فنی، تمرین و هم بار اقتصادی بیشتر شود.

گروه بندی تیم‌ها

سرپرست تیم بسکتبال آویژه صنعت مشهد در خصوص لیگ امسال گفت: گروه بندی مسابقات لیگ برتر بسکتبال در فصل جدید بر اساس رتبه بندی سال گذشته انجام شد. در همان آغاز تیم پتروشیمی بندر امام (ره) از لیگ کناره گرفت و به دنبال آن تیمها یک پله بالاتر شدند. چهار تیم هم از دسته یک آمدند و تیمها در دو گروه تقسیم بندی شدند.
مجید جلیلی افزود: شهرداری گرگان، نفت آبادان، اکسون تهران، رعد پدافند مشهد، آویژه  صنعت، آفتاب خوزستان مس رفسنجان و شهرداذری قزوین در گروه الف قرار دارند.

وی ادامه داد: در گروه دوم نیز شیمیدر، مهرام، مس کرمان، ذوب آهن، آینده سازان تهران، کوچین آمل، شهرداری بندرعباس و نیروی زمینی حاضر هستند و به باور کارشناسان گروه الف گروه سخت این رقابت ها است.

سرپرست تیم بسکتبال آویژه صنعت مشهد گفت: با توجه به توافق انجام شده همه تیمها در مرحله پلی آف هستند با این تفاوت که باید سعی کنند رتبه بهتری در مرحله مقدماتی کسب کنند تا در پلی آف با قرعه مناسبتری روبرو شوند.

نامشخص بودن زمان بازی‌ها 

مربی تیم آویژه صنعت مشهد هم گفت: در بازی نخست تیم ما مقابل تیم قزوین بازی بسیار خوبی انجام داد که متاسفانه با اختلاف سه امتیاز و به خاطر یکسری اشتباهات نتیجه را واگذار کردیم.

صادق جانداری افزود: بازی برگشت ما به مراتب سخت تر بود و با توجه به اینکه بازی نخست خود را واگذار کردیم نتوانستیم بازیکنان را از نظر ذهنی آماده کنیم و همچنین اشتباهات بازیکنان ما بیشتر شد.

وی ادامه داد: حریف بعدی ما هنوز مشخص نیست و تاریخ آن را نیز نمی‌دانیم که نامشخص بودن زمان بازی به همه تیم‌ها لطمه می‌زند. باید بدانیم مسابقه بعدی ما چه زمانی و با چه تیمی است تا بتوانیم برنامه تمرینی خود را بر اساس آنالیز آن تیم داشته باشیم و نامشخص بودن زمان و تیم حریف صددرصد روی همه تیم‌ها تأثیر منفی می‌گذارد.

مربی تیم آویژه صنعت مشهد با اشاره به بازیکنانی که این فصل جذب این تیم شدند گفت: ما همه بازیکنان مورد نظر را که می‌خواستیم جذب کردیم، تعدادی از بازیکنان پارسال خود را نیز می‌خواستیم نگه داریم و با آنها توافق اولیه به صورت شفاهی انجام دادیم اما بعد از اینکه تیم شیمیدر هم به مسابقات اضافه شد با توجه به بودجه بهتری که این چنین تیم‌هایی دارند بازیکنان ما جذب آنها شدند.
وی افزود: در گروهی که در آن قرار داریم همه تیم‌ها قدرتمند هستند و ما نمی‌خواهیم زنگ تفریح محسوب شویم هر بازی برای ما مهم تلقی می شود با توجه به اینکه بازیکنان ما جوان‌تر شده اند نیاز به کار بیشتری داریم ما ۱۱ بازیکن بومی و دو بازیکن خارجی و دو بازیکن غیر بومی داریم و برای قرار گرفتن در رتبه های بالای جدول باید بازی به بازی تلاش کنیم و تلاش ما هم همین است.
امیدوار به افتخار آفرینی بیشتر

مدیر عامل باشگاه آویژه صنعت پارسای مشهد هم با بیان اینکه ما یک باشگاه خصوصی هستیم گفت: امسال شرایط بسیار سخت شده و هزینه تیم‌ها افزایش بسیار داشته است لذا امیدواریم همچون فصل گذشته بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای خراسان رضوی در لیگ برتر بسکتبال کشور باشیم.
جعفر فلاح افزود: آویژه صنعت پارسای مشهد در نخستین فصل حضور خود و در لیگی که ۹ تیم حضور داشتند، چهار برد و ۱۲ باخت تجربه کرد و در رده ششم قرار گرفت. سال دوم حضور این تیم هم در لیگی که ۱۴ تیم در آن حضور داشتند و بخاطر شیوع کرونا نیمه کاره ماند ۱۸ برد و هشت باخت در کارنامه خود ثبت کرد.
وی ادامه داد: این تیم در این فصل با صالح فروتن به عنوان کاپیتان، امیرحسین تاتاری، مهدی افخمی، سجاد ابراهیمی، علیرضا علیزاده، ابوالفضل سیدی، مجید صادقی حسین محمدزاده، علی نصیری، مبین شیخی، الکساندر پونجاویچ، نیکولا یفتیچ به میدان می‌رود.
مدیر عامل باشگاه آویژه صنعت گفت: با توجه به شرایط کرونایی و رعایت دستورالعملهای مربوطه پیش از سفر به تهران و برگزاری بازی نخست، با توجه به اینکه نتیجه آزمایش کرونای بازیکنان و کادر فنی تیم منفی بود این تیم با ترکیب کامل به تهران سفر کرد. از ابتدای شروع تمرینات تیم دست کم سه بار از همه بازیکنان، کادر فنی و مدیریتی باشگاه آزمایش کرونا انجام می شود ضمن اینکه به منظور اطمینان از سلامت بازیکنان، از برخی بازیکنان تا پنج بار آزمایش گرفته شده است.

وی افزود: تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسای مشهد که بیش از یک سوم بازیکنان آن بومی هستند در سومین سال حضور خود در لیگ برتر با وجود گروه سختی که در آن قرار گرفته به دنبال افتخار آفرینی بیشتر برای استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها